Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Yaşar Avni Musullulu (Sarı Avni)

2

mafya-silahi-1

Türk yeraltı dünyasında ”Sarı Avni” olarak bilinen ünlü baronlardan Yaşar Avni Musullulu,1942 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Tam olarak gerçek adı ise Avni Karadurmuş’tur. Interpol’ün kaçaklar için çıkardığı ”Kırmızı bülten” listesinde üst sıralarda yer alan “Sarı Avni” takma isimli Yaşar Avni Musullulu’nun, bir diğer takma ismi ise ”Türk Escobar’‘ dır.

Uyuşturucu ticaretinin en önde gelen isimleri arasına giren Sarı Avni, 12 Eylül 1980 tarihli ihtilalden sonra kaçtığı Avrupa ülkelerinde hemen her olayda adı geçti. Bulgar mafya babalarıyla ortak eroin laboratuvarından, Papa’ya düzenlenen suikasta; kara para aklama işinden, İtalya’daki devlet – mafya çatışmasında “Arabuluculuk” işine kadar her taşın altında Sarı Avni’nin bir eli çıkmıştır. Sarı Avni, Amerikan Narkotik Bürosu tarafından hazırlanan resmi raporda, dünyanın önde gelen eroin şebekelerine en fazla baz morfin sağlayan adam olarak resmi belgelerdeki yerini almıştır.

Avrupa ülkelerine kaçtığı 1980 senesinden sonra uyuşturucu başı bir türlü dertten kurtulamayan Yaşar Avni Musullulı, madde ve silah kaçakçılığı ile neredeyse milyarlarca dolar kazandı ama 1987 senesinde İngiliz istihbarat birimleri tarafından darbe yedi. Uluslararası yeraltı dünyasında eroin kaçakçılığı ve ticareti yapmasından dolayı büyük bir üne ve saygınlığa sahip baron Sarı Avni’ye ait olduğu araştırmalar sonucunda belirlenen 10.000.000 £ (sterlin) değerindeki eroin paketleri, İngiltere’nin en önemli ve merkezi şehirlerinden olan Londra’nın Halley Caddesi’nde ele geçirilmiştir.

Gerçek adıyla Avni Karadurmuş’un daha önce İtalyan uyuşturucu baronlarının ölüm listesinde başı çeken kişi olarak bilinen ve İtalya ülkesinde, devlet – mafya arasındaki savaşta ilk kez adalet çarkının çalışmasını sağlayan, üst düzey büroktray – savcı Giovanni Falcone ismine karşı 21 Haziran 1989 yılında hazırlanan bombalı suikast işinde parmağı olduğu araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Bunların yanı sıra Interpol kurumunun Amerikan Uyuşturucuyla Mücadele Örgütü’yle beraber organize olarak faaliyetini yürüttüğü araştırmalar sonunda İsviçre ülkesinde, özellikle İtalyan ve Lübnan mafyasının gelirini akladığı belirlenmiştir. Ayrıca PKK, KUK ve Rizgari gibi örgütlerin sağladığı eroin gibi geniş kesime hitap eden uyuşturuları, Avrupa ve Amerika kıtasında silah karşılığı verdiği ortaya çıkmıştır.

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en tehlikeli uyuşturucu baronlarından olan Yaşar Avni Musullulu, 5 Kasım 1998 tarihinde Balıkesir’in Altınoluk ilçesinde polis tarafından kıskıvrak ele geçirilmiştir. Yakalanmasından kısa bir zaman sonra Musullulu’nun, Türkiye’de Derin Devlet tarafından gerçekleştirilen ve tarihi bir leke olarak kayıtlara geçen Susurluk kazasından iki gün önce Altınoluk ilçesinde ünlü mafyalardan Abdullah Çatlı, Sedat Bucak ve Hüseyin Kocadağ ile buluşarak yemek yediği, polisin kayıtları incelemesi sonucunda ortaya çıkmıştır.

Uyuşturucu baronu Sarı Avni, Türk polisine verdiği son ifadelerden birinde, 1985 yılında ülkesine döndükten hemen sonra ayarladığı sahte kimlik ile; tam tamına 14 sene boyunca Rıza Ekşioğlu ismiyle Balıkesir’in Altınoluk ilçesinde yaşadığını da itiraf etmiştir.

6 ton 214 kilo 773 gram yeşil ot’un (esrar, marijuanna olarakta bilinir) Avrupa ülkelerine çıkarılmasıyla ilgili yargılandığı davanın 5 Mayıs 1999 yılındaki duruşmasında; ”Size hiç yalan söylemedim. Eğer ben ceza alırsam bunun günahı ve vebali Allah katında büyüktür.” dediği basına yansımıştır. İlgili Mahkeme, Yaşar Avni Musullulu’yu 8 sene 9 ay ağırlaştırılmış hapis ve zamanın parası ile 388.423.312.500 TL ağır para cezasına çarptırmıştır. Fakat Sarı Avni, 6 Mayıs 2002 yılında Şartlı Salıverme Yasası’ndan faydalanarak tahliye olmuştur.

Paylaş.

2 yorum

  1. Ismail tarafından

    Helal olsun Beykoz’lu Avni Abime. Mafia dedigin boyle olur. Yukaridaki miktarlara ulke bile satin alinabilinir.
    Hollanda nin 20 yillik butcesi.