Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Yalçın Küçük

2

yalcin-kucuk-kimdir-1

1 Temmuz 1938’de İskenderun – Hatay’da dünyaya gelmiştir. İskenderun şehrine Halep’ten göç etmiş bir ailenin evladıdır. Baba tarafından Türkmen ırkı, anne tarafından Kafkasya ırkına bağlı bir ailenin üyesidir.

Ankara Üniversitesi’nde Siyasal Bilgiler bölümündeki öğrencilik hayatı boyunca, Sosyalist Fikir Kulüpleri Federasyonu, Dev-Genç ve Türkiye Halk Kurtuluş Partisi (Kısaca: THKP) olan Fikir Kulübü’nde Genel Başkanlık görevini üstlenmiştir. Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni 1960 yılında okul birinciliği ile bitiren Yalçın Küçük, 27 Mayıs ihtilalinde, en geniş çaplı ve en ses getiren öğrenci eylemlerinin başında yeraldı. 1960 ihtilalinden sonra Devlet Planlama Teşkilatı’na girmiştir. Burada bir süre çalıştıktan sonra Amerika’ya giderek Yale’de lisans eğitimi aldı. 1966 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde görev almıştır.

1968 – 1970 yılları arasında Sovyetoloji araştırmalarını kitaplaştırarak piyasaya sundu. Bu kitaptan dolayı Türkiye Cumhuriyeti’nin özel mahkemeleri tarafından sekiz yıl mahkum hayatı yaşaması için cezaevine gönderilmişir.

1970 yılına gelindiğinde İşçi Partisi’nin ikinci kez kuruluşu için çalışma yürüten kişilerin arasına katıldı. 1973 senesinin sonlarında zorunlu olarak askerliğe alınmıştır. Kıbrıs Barış Harekatı’na katıldı. 12 Eylül 1980 tarihinden sonra 1402’liklerden biri olarak üniversiteden kovuldu. 1983 senesinde Sultanahmet Cezaevi’ne girdi. 1993’te Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanı olmasını öne sürerek Fransa’nın Paris şehrine gitti. Pek çok ”Sol” görüşlü derginin açılmasını sağlamış ve yayımlanmasına ön ayak olmuştur. PKK lideri Abdullah Öcalan’la ilk röportajı gerçekleştirmiştir.

Türkiye’ye 1998 yılının ortalarında dönüş yapmıştır ve tam olarak 2 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. 2000 senesinde tahliye oldu. Son yıllarda özellikle Sabetayistler’le ilgili yaptığı araştırma çalışmaları akabininde ”Küçük Ergenekon” davasında gözaltına alındı. Terör örgütü PKK ile özel ilişkileride ortaya çıkan Yalçın Küçük’ün sır ve gizemlerle dolu bir çok dosyası hala istihbarat yetkilileri tarafından özel olarak incelenmektedir.

Paylaş.

2 yorum