400 Bad Request
400 Bad Request
Please forward this error screen to 109.203.124.146's WebMaster.

Your browser sent a request that this server could not understand:

  • (none)/gsfc8.txt (port 80)

Şenol Turan

0

mafya-silahi-1

Alaattin Çakıcı’nın eski sağ kolu olan ve yeraltı dünyasında adından sıkça bahsedilen milliyetçi mafya babalarından Şenol Turan, 1962 yılında Samsun‘un Bafra ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ölmeden önce evli ve dört çocuk babasıydı.

Şenol Turan ismi, yaptığı icraatlerle birçok kez ülke gündemini meşgul etmeyi başarmıştır. Bunlardan en önemlisi, iş adamı Emin Cankurtaran’a yapılan silahlı saldırıda parmağı bulunmasıdır. Bu olayda ”azmettirici” olarak suçlanmıştır. Bu saldırıdan hemen sonra 10 yıl hapsi istenmiştir. Ama Şenol Turan kısa bir süre tutuklu kaldıktan sonra araya önemli insanları sokarak, yargılandığı mahkemeden tahliye kararı çıkarttırmıştır. Şu an davanın 7 sanığından sadece Alaattin Çakıcı tutuklu bulunuyor.

Şenol Turan son çıktığı mahkemede; 12 Nisan 1994 yılında İstanbul – Kartal’da İbrahim Ateş adlı şahısın yaralanması, 1 Eylül 1994 yılında İstanbul – Beyoğlu’nda Rauf Yıldız adlı şahısın yaralanması, 17 Mart 1995 yılında İstanbul – Karaköy’de Avram İbrahim Benbarte adlı şahısın yaralanması, İstanbul – Samandıra jandarma bölgesinde İlyas Aygün adlı şahısın yaralanması, 29 Eylül 1995 yılında İstanbul – Nişantaşı’nda Emin Cankutaran adlı şahısın yaralanması olaylarından yargılanmıştır. Ayrıca bunların dışında ruhsatsız silah bulundurma, sahte kimlikler ve sürücü belgeleri bulundurduğu için hakkında polis tarafından işlem yapılmıştır.

Paylaş.