Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Selim Edes

0

mafya-silahi-1

Türkiye yeraltı dünyası’nın yakın geçmişteki en önemli isimlerinden Selim Edes‘in en büyük vukuatı; eski Emlak Bankası Genel Müdürü Engin Civan’ın vurulması olayıdır. Bu skandaldan sonra ise Edes’in, yaralıdığı Engin Civan’a rüşvet verdiğini kabul ettikten sonra yetkili mahkemelerce tam tamına 1 sene 8 ay hapis cezası ve buna ek olarak zamanın parası ile 111,1 milyar Türk Lirası adli para cezasına çarptırılmıştır. Aldığı para cezasını 20 eşit takside böldürmeyi başaran ünlü baronlardan Selim Edes, 1998 yılının son aylarında borcunu tamamlayarak dava ile ilişiğini kesmiştir.

Dava sürecinde dile getirdiği ”Rüşvetin belgesimi olur pezeve..k?!” söylemiyle, ülkemizde adeta bir motto haline gelmiştir. Cezaevi’nde cezasını çektikten hemen sonra 1995 yılına gelindiğinde; kızının diploma törenini bahane ederek yurt dışına (Amerika) çıkarak bir daha Türkiye’ye dönmeyeceğini basın yoluyla kamuoyuna açıklamıştır.

Edes, 2000 senesinin sonlarına gelindiğinde şaşırtıcı bir şekilde kararından vazgeçerek; Şartla Salıverilme ve Cezaların Ertelenmesi Yasası‘ndan yararlanmak için 17 Ocak 2001 tarihinde Türkiye’ye dönmüştür. Uçaktan iner inmez Atatürk Havaalanı’nda güvenlik güçleri tarafından zorla gözaltına alınan Selim Edes, gıyabındaki ”Hileli iflas” suçundan bulunan özel tutuklama kararı kaldırıldıktan sonra, Şartla Salıverilme Yasası’ndan yararlanarak serbest bırakılmıştır.

Şu an yaşantısının ne durumda olduğu tam olarak bilinmemektedir.

Paylaş.