Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Sedat Bucak

0

mafya-silahi-1

Kürt kökenli mafya babalarından Sedat Bucak, 1960 yılında Urfa’nın Siverek ilçesinde dünyaya geldi. Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olan ünlü mafya, 19., 20. ve 21. dönemde Doğru Yol Partisi’nden Şanlıurfa Milletvekili olarak mecliste görev almıştır. Bucağın üç çocuğu vardır.

Soyadıyla aynı adı taşıyan ”Bucak Aşireti” nin reisliğini de üstlenen Sedat Bucak, 89′u geçici olmak üzere toplamda resmi olarak 434 korucusu olduğu tahmin edilmektedir. Döneminde İçişleri Bakanlığı görevini yürüten Meral Akşener, Bucak’a bağlı köy korucularına verilmek üzere Devlet’in bunlar için tam tamına 1.2 milyar TL ayrıldığını itiraf etmiştir. Ünlü baron Sedat Bucak, Söylemez Kardeşler olarak piyasada nam salan çete ile olan çatışmasında bazı rütbeli polisler ile birlikte komplo düzenlemek ile suçlanmıştır. 1970′li yıllarda ismini yaptıkları eylemlerle duyurmaya başlayan eli kanlı örgüt PKK, Sedat Bucak’ın aşiretinin yaşadığı köye baskın yapıp kan akıtınca, Bucak aşiretide karşılık vermiştir. Bu çatışmalarda giydikleri ayakkabılar sebebiyle takma isimleri ”Mekaplılar” olan PKK’lı terörist grubu ile aşiret üyelerinden toplamda 4 kişi hayatını kaybetmiştir.

Bucak tüm bunların yanı sıra ”Susurluk Skandalı” olarak bilinen trafik kazasında başrol’deki isimlerden biridir. Abdullah Çatlı’nın hayatını kaybettiği bu kazada, Bucak yaralı olarak kurtulmayı başarmıştır. İstanbul’daki ”İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi” nde tedaviye alınan Sedat Bucak, olaydan sadece 12 gün sonra bir gece yarısı hastaneden kaçırılırcasına doktorların haberi olmadan taburcu edilmiştir. Çok uzun zaman basına gözükmeyen Sedat Bucak, en sonunda mikrofonlara arabada bulunan silahların kendisi ve adamlarına ait olduğunu açıklayarak kafaları karıştırmıştır. ”Susurluk Kazası” davasında yargılandı; çeteye yardımdan 1 sene 15 gün hapis cezası verildi. Ancak ceza çeşitli sebeplerden dolayı mahkeme tarafından ertelenmiştir.

Son olarak Sedat Bucak, yine memleketi Şanlıurfa’dan 2007 seçimlerinde Demokratik Parti’den aday olarak Milletvekili olmak istedi ama istediği hedefe ulaşamadı.

Paylaş.