302 Found

Found

The document has moved here.

Şahin Tekdemir

0

mafya-silahi-1

Türk mafya babalarından Şahin Tekdemir, 1964 yılında Kocaeli‘de dünyaya gelmiştir. Çevresinde Ülkücü mafya babası olarak tanınır.

İlkokulu yine memleketi olan İzmit’te okudu ve daha sonra ortaokula devam etmeyip serbest olarak küçük yaşta çalışmaya başladı. Aradan birkaç sene geçtikten sonra araba alım – satım işine girip iyi para kazandı. 1990 yılların başında Almanya’ya gitmek için sahte evlilik yapmıştır.

Almanya’dan sonra kirli bağlantıları için Hollanda ve Belçika’ya da gitmiştir. Diğer mafya babalarının aksine kardeşleri bu işlerin içinde değildir, hatta tam aksine büyük kardeşi polis memurudur. Tekdemir’in ayrıca Susurluk Davası’nda da adı geçmektedir.

Şahin Tekdemir’in kabarık dosyasındaki en büyük olay ”Oflu Muzaffer” takma ismiyle yeraltı dünyasına nam salan, Kocaeli’de faaliyet gösteren ünlü mafya babalarından Muzaffer Yüksel’in kurşunlanıp öldürülmesidir. Bu olayların altında Kocaeli’de faaliyet gösteren en büyük mafya babası Hadi Özcan ile arasının iyi olması ve alakası olduğu tahmin edilmektedir. Hatta bu cinayet yüzünden iki isim mahkemeye birlikte çıkmıştır.

Şahin Tekdemir’in çetesi 1998 yılında İzmit polisi tarafından çökertildi ve hala cezaevinde cezasını çekmektedir.

Şahin Tekdemir’in polis kayıtlarına göre iştigal ettiği suçlar şunlardır:

• Muzaffer Yüksel’i öldürmek veya azmettirmek (Dava çözülemedi)
• Yasadışı örgüt kurmak
• İlgisi olmadığı suçları kabul ederek cezaevine girmek (Niye girdiği hala bilinmemektedir)
• Haraç kesme
• Çek – senet tahsilatı

Paylaş.