Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Sadettin Pahsa (Arap Sado)

14

arap-sadettin-pahsa-kimdir-1

Anadolu topraklarında yetişen Sadettin Pahsa, 1969 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir. ‘Pahsa Çetesi‘ nin lideridir.

Çocukluğunu İstasyon mahallesinde geçiren Pahsa, 1990 yıllarının başında ailesinin Bursa’ya göç etmesiyle Erzurum’dan ayrılmak zorunda kalmıştır. Bursa’da büyük bir kesim tarafından tanınmaktadır.

Türkiye, Arap Sado’yu 1999 yılında gündeme bomba gibi düşen Cem Adler’e yapılan cinayet girişimi ile tanımıştır. Bilindiği üzere; Cem Adler, sanatçı Bülent Ersoy’un eski eşidir. Cem Adler ayağından giren kurşunla yaralanmıştır fakat o sırada yanında bulunan Ekrem Erdinç isimli arkadaşı öldürülmüştür. Pahsa, 6 adamıyla birlikte yakalandıktan hemen sonra; ”İşimiz daha bitmedi, hesabını göreceğimiz daha çok kişi var. Hepsinden hesabımızı soracağız!” demiştir. Söz konusu cinayet girişimine istinaden yapılan operasyonda, otel odasında yapılan aramada 2 adet Browning marka silah ve bu silahlara ait 3 adet şarjör, 44 adet silah mermisi ele geçirildi.

2000 yılının başlarında cezaevine gönderilen genç mafya babası, kısa süre sonra tahliye olmuştur. Cezaevinden tahliye edildikten sonra da suç işlemeye aralıksız devam eden mafya babası, zengin iş adamlarını haraca bağlamıştır.

2006 yılında ise Bursa’da ‘Jaguar Operasyonu’ ile tekrar gözaltına alınarak, çeşitli ağır suçlar işlemesi nedeniyle tekrar cezaevine gönderilmiştir. Pahsa’nın dışında 22 kişinin de dosyada adı geçmiştir.

En yakın dostu İlhami Ocak’tır. Haluk Kırcı, Yusuf Ziya Arpacık, Hasan Heybetli ve Sedat Şahin gibi ünlü mafya babalarıyla dostluğu vardır. Ayrıca Alaattin Çakıcı ile de tanışıklığı olduğu bilinmektedir.

Resmi evraklara göre iştigal ettiği bazı suçlar şu şekildedir:

• Cürüm işlemek maksadıyla örgüt kurmak
• Hürriyeti tehdit
• Haraç kesmek
• Kasten yaralama
• İkamet kurşunlama
• Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması
• Suça azmettirme
• Suç örgütüne kasten yardım etmek
• Ölümle tehdit etmek
• Hakaret

Şu anda cezaevinde bulunan Sadettin Pahsa, hüküm giymeden önce babasından kalan Korbaş Tekstil A.Ş.’yi 6 erkek kardeşiyle beraber faal olarak işletmektedir. Yeni jenerasyonun yetiştirdiği genç baron, Kocaeli’de bulunan ‘Kocaeli 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yaşamını sürdürmektedir. 2014 yılının Aralık ayında tahliye edilmiştir. Yaşamına Bursa’da devam etmektedir.

Paylaş.

14 yorum

 1. yakup tarafından

  sadettin pahsa bey efendi yukarıda okundugu gibi bir mafya babası degil dine ve inancına vatanına ve milletine sonderece saygılı şahsiyetli ve onurlu merhamet yüklü bir bey efendidir. yukarıda yazılıp çizildigi gibi bir insan olmadıgını kendisini tanıyan insanlar gayet iyi bilirler.bir hemşerisi olarak memleketimizden böyle bir degerin çıkmasından çok mu çok gurur duyor . saygı ve sevgi ile ellerinden öpüyor selamlıyorum.

 2. anonim tarafından

  Yukarida belirtilen yazilarin sadettin pahsanin kisiliğle hicbir alakasi yoktur.aksine sadettin pahsanin kisiligi; cevresinde sevilen saygi duyulan bir is adamidir ayrica bilinmekte oldugu en onemli ozelligi ise durustlugu ve mafya babasi degil gariplerin, fakirlerin babasi oldugudur.
  Sadettin pahsayi basin uzerinde boyle kirletemessiniz.unutmayinki sadettin beyi dis gorunusuyle degil, kisiligle ve karekteriyle yargilayabilirsiniz..

 3. Kutay tarafından

  Bilinenin Aksine Sadettin Pahsanin Cinayet Sucu Olmamakla Birlikte Sadece ve Sadece Bursada Taninan Unlu Bir Is Adamidir. BILGILERINIZE SUNARIN

 4. Bora Kutay tarafından

  Merhabalar, Sadettin Pahsa Yıllarını Kimsesizlere ve Ezilenlere Adamış Bir İnsandır Çevresinde ve Türkiye Genelinde Nam Yapmış Fakat Hiç Bir Zaman Haksız Yere Bir İnsanın Günahını Dahi Almamıştır. Reis Sıfatını Tam Anlamıyla Taşıyan Dürüst Çalışkan Bir İş Adamıdır Kısacası Adamdır

 5. emirdağlı cemal tarafından

  sadettin pahsa’yı ilk kez duyuyorum 26 senedir yeraltı alemi içindeyim.ancak garip bir durum var,’cem adler cinayeti’ yazmışsınız,cem adler hayatta,nasıl cinayet oluyor anlamadım,yukarıda da yazılanlar üzere adam sevilen bir gariban babası,uyuşturucu-kadın satanlardan değil.

 6. sedat tarafından

  Emirdağlı Cemal bey Sadettin pahsa önemli bir kabadayı dir gönderdiğim linkte allahaddin çakıcı ile resimleri vardır sürekli görüşürler ayrıca hasan heybetli ile görüşüyorsan sorabilirsin anlatır size kim olduğunu sağlıcakla

 7. avni tarafından

  Yusuf ziya arpacık mafya değildir Başbuğ Alparslan Türkeş’in yakın koruması ve Rüzgar Birligi’nin komutanıdır haluk kırcı 80 darbesinde hapis yatmış ülkücü direnişçilerden biridir.mafya degil

 8. ismail özçelik tarafından

  yazılan ve yayınlanan hiç bir konu asıllı deildir sadettin PAHSA erzurum un ve tum erzurum halkının gözde kişilik ve karekterli insanlarından sadece bir tanesidir bunun yanı sıra ailesi çok kalender bir ailedir zamanında bulunmuş olduğu konum ve arkadaşları başbuğumuz alparslan TÜRKEŞİN kurmuş olduğu ve aladdin ÇAKICI reis’in başkanlığını yapmış olduğu ülkücü harekatın bir numaralı en içten vatan sevgisine laik bir insandır media ve yerel medianın yazmış olduğun hiçbir haber asıllı deildir bu yüzden sado reis ‘ in yani saddettin PAHSA nın mazlumun karşısında olduğunu biz biliyoruz saygı ve hörmetle : ismail ÖZÇELİK erzurum eşraflarından