Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Orhan Ünğan (Hayalet Orhan)

1

orhan-ungan-hayalet-orhan-kimdir-1

Son yıllarda adını en çok duyuran uyuşturucu kaçakçılarından biri olan ‘Hayalet Orhan‘ lakaplı Orhan Ünğan, ‘Ünğanlar Çetesi’nin lideridir.

1998 yılında oto hırsızlığı yapan büyük bir çetenin liderliğini yaparken yakalanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul’da Tuzla başta olmak üzere ticari önem taşıyan bölgelerde İş Adamları’nı haraca bağlayak ayda 200.000 $ gelir getiren bir  haraç tezgahı kurmayı başardı. 2004 yılında faaliyet göstermeye başladığı Tuzla’da kısa süre içerisinde 3 akaryakıt istasyonu, 1 oto kiralama şirketi ve 1 oto galeri işletmesi kurdu.

2006 yılının başında Kadıköy’de bir taksicinin bıçakla yaralanması olayında suçu işleyen şahısların ‘Ünğanlar Çetesi’ üyesi olduğu tespit edildi. Aynı yıl içerisinde İstanbul Ümraniye’de İş Adamı Ahmet T.’nin işyerinin haraç vermediği için kurşunlanması ve Pendik’te bir hayat kadınını kaçırılıp işkence yapılması olaylarından sonra işin arkasında Orhan Ünğan‘ın olduğu tespit edildi.

2006 yılının sonlarına doğru İstanbul Emniyeti tarafından yürütülen ‘Şah’ ve ‘Mat’ operasyonları ile beraber Ünğanlar Çetesi’ne büyük bir darbe indirildi. Bu operasyonlar neticesinde İstanbul Emniyet’i çete üyesi olarak tespit ettiği ‘Hayalet Orhan’ın öz kardeşi İlhan Ünğan, Ferhat Aslan, Fatih Ak ve Ramazan Zen ile çetenin şirketlerine müdürlük yapan Mustafa Kuk ile sekreter Gizem Çakır’ı gözaltına aldı. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda 7 adet tabanca, 11 adet şarjör, 418 adet mermi, 2 adet sahte kimlik, 1 adet sahte ehliyet ve bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Orhan Ünğan‘ın en çok ses getiren faaliyeti 26 Eylül 2014’te yaşandı. ‘Zindaşti Cinayetleri’ olarak bilinen olaylarda İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin, 19 yaşındaki kızı Arzu Şerifi Zindaşti, şoförü tarafından okula götürülmek üzere evden çıktıktan sonra 2 kişinin saldırısına uğradı. Silahlı saldırıda Zindaşti’nin kızı Arzu Şerifi Zindaşti ve 23 yaşındaki şoförü Devrim Öztunç hayatını kaybetti. Saldırının 5 milyon $ karşılığında yapıldığı ve yurt dışından gelen bir talimatla  gerçekleştirildiği belirlendi.

2015’in Ağustos ayında Küçükçekmece’de İş Adamı Kemal Gündüz’ün silahla yaralanması ve otomobilinin gasp edilmesi olayından sonra hakkında soruşturma açıldı. Ayrıca yine aynı yılın Eylül ayında Pendikli İş Adamı Hüseyin Atalay’ın gasp edilmesi ve silahla yaralanması olayında da ismi geçti.

İşlediği suçlardan dolayı birçok ülkede kırmızı bültenle aranan mafya babası Orhan Ünğan, İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü ve Hollanda makamlarının yürüttüğü ortak operasyonlar sonucunda Hollanda’nın Amsterdam şehrinde Sırbistan makamlarınca verilen Mert Pepic isimli sahte kimlikle yakalandı. Titizlikle yürütülen operasyonlardan sonra Hollanda güvenlik güçlerine yardımlarından dolayı teşekkür edildi.

27 Ağustos 2014 tarihinde EGM’den yapılan resmi açıklamada; ”Uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetleri sebebiyle Türkiye ve Avrupa’nın birçok ülkesinde uyuşturucu suç soruşturmalarına konu olan ve ülkemiz tarafından kırmızı bültenle aranan Orhan Ünğan isimli şahıs, KOM Daire Başkanlığı ile Hollanda makamlarının uzun süredir titizlikle yürüttüğü ortak çalışmalar neticesinde gerçekleştirilen operasyonla 25.08.2015 günü Amsterdam’da Sırbistan makamlarınca verilme Mert Pepic kimliğiyle yakalanmıştır. Operasyonlarda polisimiz tarafından bilgi paylaşımı ve işbirliğine büyük önem verilmiştir. Bu konuda özellikle Hollanda makamlarının yapıcı ve sonuç odaklı yaklaşımı memnuniyetle karşılanmıştır. Sorumluluğunun farkında olan polisimiz, uyuşturucu madde kaçakçılığına yönelik kararlı mücadelesine bundan sonra da devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Resmi kayıtlara göre iştigal ettiği bazı suçlar şunlardır;

  • Haraç
  • Tahsilat
  • Adam kaçırma
  • Gasp
  • İşyeri baskını
  • Oto kurşunlama

Mafya babası Ünğan, yaşamını cezaevinde sürdürüyor.

Paylaş.

1 Yorum