Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Ömer Lütfi Topal

0

omer-lutfi-topal-kimdir-1

Ülkemizde ”Kumarhaneler Kralı” olarak nam salan Ömer Lütfi Topal’ın yurtiçinde yaklaşık yirmi, yurtdışında ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Polonya, Romanya, Azerbaycan ve Türkmenistan gibi sınırımıza yakın ülkelerde ise toplam altı kumarhanesi bulunuyordu. 1957 yılında metropol şehir İstanbul’a gelen ünlü mafya babası Topal, 1965 senesine kadar Beyazıt ilçesinde orta düzeyde bakır işleri ile uğraşmıştır.

1972 yılının sonlarına kadar iplikçilik alanında ticaret yapan Topal, bunun akabinde 1977 senesine kadar ise maden işçiliği yapmıştır. 1977 yılında Yunanistan’da 5 kilogram eroinle kıskıvrak yakalandıktan hemen sonra Zeki Akbaş ve Cahit Kraltürk’ün isimlerini polise vermesi sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri’nin özel mahkemelerinde tam olarak 5 yıl kalması için cezaevine gönderilme kararı alındı.

1978 yılında Belçika ülkesinde Mesut İnce’yle beraber yine 6 kilogram uyuşturucuyla yakalandı. Üç sene Belçika’da, üç sene de Amerika’da mahkum hayatı yaşamıştır. 1984 senesinin başlarında serbest bırakılan ünlü mafya Ömer Lütfi Topal, 1990 senesinde Caddebostan’da bulunan; ”Caddebostan Büyük Kulüp” olarak bilinen eğlence kulübünün işletme müdürlüğü görevini üstlendi.

Kumarhanelerini, bizzat kendisine ait olan seyahat firması Regal Turizm, konaklama şirketi olan Emperyal Otelcilik ve Turizm ve Leisure İnvestments firmaları tarafından çalıştırmıştır. En önemli adamı yani sağ kolu olan Bülent Fırat hakkındaki cinayet davasından dolayı baş şüpheli olarak cinayeti azmettirmekten yargılanmıştır. Bu soruşturmanın sonrasında gözden kaybolmaya çalışan Topal, İstanbul’dan kaçarak Antalya’da saklandı. Yine 1996 senesinde iş ortağı olan Hikmet Babataş isminin öldürülmesi sonrasında şüpheli vasfıyla istihbarat ve emniyet yetkilileri tarafından yurtiçinde aranmıştır.

Ömer Lütfi Topal, 1996 yılının 28 Temmuz günü gece sularında Yeniköy’deki evine doğru yola çıktığı sırada, 34 BTG 96 plakalı hususi aracında kalaşnikof tipi büyük silahlarla çapraz ateşe maruz kalarak hayatını kaybetmiştir. Sözkonusu silahlarda hiçbir parmak izi bulunamadığından dolayı cinayetin profesyonel kişilerce işlendiğinin büyük bir ihtimal olduğu kanısına varılmıştır. Ünlü baron Topal’ı öldüren kişilerin kullandığı sahte plakalı hususi araç, kısa süre sonra Sarıyer ilçesindeki Taşocağı bölgesinde bulunmuştur. İçindeki Uzi marka hafif makinalı silaha ait 9 mm şarjör, ağır silah kalaşnikof şarjörü, 52 tabanca mermisi, havlu, sırt çantası ve ameliyat eldiveni ele geçirildikten sonra incelenen aracın Ankara şehrinden getirilen çalıntı bir araç olduğu belirlenmiştir.

Paylaş.