Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Olgun Peker

0

olgun-peker-kimdir-1

Olgun Peker yani tam adıyla Olgun Aydın Peker, 1973 yılının 22 Ocak günü Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı olan Yunuslu kasabasında dünyaya gelmiştir. Uzun bir süre Giresun Spor Kulubü’nde başkanlık yapmıştır. Sedat Peker’e yakınlığıyla bilinir; hatta manevi oğludur.

Yasadışı suç grubu liderliği yürütme gerekçesi ile oldukça fazla bir süre hapisane köşelerinde yaşamak zorunda kalan ünlü mafyalardan Olgun Peker, bu mahkeme sürecinde, Sedat Peker‘e olan hayranlığından dolayı eski soyismini resmi çerçeve içinde ”Peker” olarak değiştirmiştir.

İstanbul’daki 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yürütülen ve Sedat Peker’in yaklaşık 15 yıl ceza almasına sebep olan ”Kelebek Operasyonu” kapsamında Olgun Peker de birçok suç dosyasından dolayı cezaevine gönderilecek suçlular  listesi içindeydi. Yargıtay, Sedat Peker’in cezasının bir bölümünü onayıp temize çekerken, Olgun Peker ve kendisiyle aynı durumda olan diğer şahısların bulunduğu dosyadaki  kararı bozulmuştur. Medyatik mafya babası Olgun Peker, bu mahkeme görüldükten sonra Giresun Spor Kulubü Başkanlığına seçilmiştir.

Şahsına ait bir futbol sektöründe menajerlik firması olduğu bilinen Peker aynı zamanda Bulancak Spor Kulubü’nün onursal başkanıdır.

Peker, ”3 Temmuz Olayları” olarak bilinen ve Türk futbol tarihine kara bir leke olarak geçen şike davalarında “Silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” suçuna artı olarak “Futbol’da şike yapmak” suçlamalarıyla gözaltına alınmıştır. Akabinde mahkeme yetkilisi savcılık tarafından sorguya alınan Olgun Aydın Peker, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmiştir. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Yaklaşık bir sene Fenerbahçe Futbol Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da kaldığı Metris Cezaevinde tutuklu kalmıştır. Şike davası kapsamında 23. mahkemeye çıkarıldıktan sonra hakim kararıyla hüküm giymesine rağmen tutuklu kaldığı zaman dikkate alınmıştır ve sonrasında tahliye edilmiştir.

Peker çok yakın bir tarihte Onur Özbizerdik isminin kurşunlarının hedefi olmuştur.

Paylaş.