Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Oğuz Korukır (Abaza Oğuz)

1

abaza-oguz-korukir-kimdir-1

Yeraltı dünyasının saygı duyulan isimlerinden olan Oğuz Korukır, 23 Temmuz 1955’te Kocaeli – Gölcük’te dünyaya gelmiştir. Abhazya (Kafkas) asıllıdır.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün efsane başkanı Süleyman Seba’nın öz yeğenidir. Korukır’ın babası da Kocaelispor’un kurucuları arasında olan Zeki Korukır’dır. Ağabeyi Engin Korukır ise hala Antalyaspor’da Teknik Direktörlük yapmaktadır. Kocaeli’nin sayılı mafya babalarından biridir.

Özellikle 1980’li yıllarda, Marmara bölgesindeki afilli kabadayılar arasında olduğu bilinmektedir. Babacan ve cömert davranışlarıyla tanınmaktadır. Bugüne kadar birçok küçük çocuğun sünnet cemiyetini finanse etmiştir.

Her daim vatana ve millete hizmet etme düşüncesiyle hayatını sürdüren ‘Abaza Oğuz’ lakaplı Oğuz Korukır, sentetik zehir olarak bilinen ‘Bonzai’ adlı uyuşturucunun alış – satış işlerine engel olmaya çalışması tüm Kocaeli’de ses getirmiştir.

30 farklı cezaevi’nde çeşitli sürelerde mahkum olarak kalmıştır. 60 yıllık hayatının 17 yılı demir parmaklıklar arkasında geçmiştir. Cezaevi’nde yattığı dönemlerde Dündar Kılıç, rahmetli Yılmaz Güney gibi medyatik isimlerle ayrı ayrı zamanlarda dostluk kurduğu bilinir. Genç mafya babalarından ise özellikle Sedat Peker ile arası çok iyidir. Nitekim Sedat Peker de hem Kafkas asıllıdır, hem de uyuşturucu satıcılarına karşı savaş veren mafyalardan biridir. Sedat Peker, Korukır’ı ziyaret emek amacıyla sık sık Kocaeli’ye gitmektedir.

Oğuz Korukır’ın Sedat Peker dışında uzun süre dargın kaldığı fakat kısa süre önce barıştığı Hadi Özcan‘la da arası iyidir.

Tehlikeli ve saygı duyulan biri olduğu kadar da kültürlü bir mafya babası olan Korukır, cezasını çektiği dönemde yaklaşık 5.000 kitap okuduğunu kendisi açıklamıştır.

İddialara göre iştigal ettiği bazı suçlar şunlardır:

• Çek – senet tahsilatı
• Kasten mala zarar verme
• Kasten yaralama

Yerel gazete ‘Manşet Kocaeli’ muhabirinin ”Mafya mısınız?” şeklindeki sorusuna: ”Mafya kiralık katillere, kadın pazarlayanlara, uyuşturucu satıcılarına denir. Ben kesinlikle mafya değilim. Bugüne kadar kimseden haraç almadım, yüz kızartıcı hiçbir suça karışmadım. Ben daha ziyade kendimi kabadayı, külhanbeyi tarzında bir adam olarak görüyorum.” şeklinde açıklama yapmıştır.

Şu anda Kocaeli sınırları içerisinde işadamı olarak hayatını sürdürmektedir.

Paylaş.

1 Yorum

  1. Kral Laz tarafından

    Rabbim ömrüne ömür katsın eli öpülecek eski kabadayıdır Oğuz ağabey kendisiyle hiç tanışma fırsatım olmadı fakat hayatını ağabeyimden çok dinledim ve abimin bir dostu vardı Allah rahmet eylesin ağabeyimi ziyarete geldiğinde çok saat kalır ve Oğuz amcayı anlatırdı ruhu şaad olsun ağuz amcaya da Rabbim sağlıklı ömürler versin varlığın var olsun kabadayı Oğuz amca.