302 Found

Found

The document has moved here.

Oğuz Korukır (Abaza Oğuz)

4

abaza-oguz-korukir-kimdir-1

Yeraltı dünyasının saygı duyulan isimlerinden olan Oğuz Korukır, 23 Temmuz 1955’te Kocaeli – Gölcük’te dünyaya gelmiştir. Abhazya (Kafkas) asıllıdır.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün efsane başkanı Süleyman Seba’nın öz yeğenidir. Korukır’ın babası da Kocaelispor’un kurucuları arasında olan Zeki Korukır’dır. Ağabeyi Engin Korukır ise hala Antalyaspor’da Teknik Direktörlük yapmaktadır. Kocaeli’nin sayılı mafya babalarından biridir.

Özellikle 1980’li yıllarda, Marmara bölgesindeki afilli kabadayılar arasında olduğu bilinmektedir. Babacan ve cömert davranışlarıyla tanınmaktadır. Bugüne kadar birçok küçük çocuğun sünnet cemiyetini finanse etmiştir.

Her daim vatana ve millete hizmet etme düşüncesiyle hayatını sürdüren ‘Abaza Oğuz’ lakaplı Oğuz Korukır, sentetik zehir olarak bilinen ‘Bonzai’ adlı uyuşturucunun alış – satış işlerine engel olmaya çalışması tüm Kocaeli’de ses getirmiştir.

30 farklı cezaevi’nde çeşitli sürelerde mahkum olarak kalmıştır. 60 yıllık hayatının 17 yılı demir parmaklıklar arkasında geçmiştir. Cezaevi’nde yattığı dönemlerde Dündar Kılıç, rahmetli Yılmaz Güney gibi medyatik isimlerle ayrı ayrı zamanlarda dostluk kurduğu bilinir. Genç mafya babalarından ise özellikle Sedat Peker ile arası çok iyidir. Nitekim Sedat Peker de hem Kafkas asıllıdır, hem de uyuşturucu satıcılarına karşı savaş veren mafyalardan biridir. Sedat Peker, Korukır’ı ziyaret emek amacıyla sık sık Kocaeli’ye gitmektedir.

Oğuz Korukır’ın Sedat Peker dışında uzun süre dargın kaldığı fakat kısa süre önce barıştığı Hadi Özcan‘la da arası iyidir.

Tehlikeli ve saygı duyulan biri olduğu kadar da kültürlü bir mafya babası olan Korukır, cezasını çektiği dönemde yaklaşık 5.000 kitap okuduğunu kendisi açıklamıştır.

İddialara göre iştigal ettiği bazı suçlar şunlardır:

• Çek – senet tahsilatı
• Kasten mala zarar verme
• Kasten yaralama

Yerel gazete ‘Manşet Kocaeli’ muhabirinin ”Mafya mısınız?” şeklindeki sorusuna: ”Mafya kiralık katillere, kadın pazarlayanlara, uyuşturucu satıcılarına denir. Ben kesinlikle mafya değilim. Bugüne kadar kimseden haraç almadım, yüz kızartıcı hiçbir suça karışmadım. Ben daha ziyade kendimi kabadayı, külhanbeyi tarzında bir adam olarak görüyorum.” şeklinde açıklama yapmıştır.

Şu anda Kocaeli sınırları içerisinde işadamı olarak hayatını sürdürmektedir.

Paylaş.

4 yorum

 1. Kral Laz tarafından

  Rabbim ömrüne ömür katsın eli öpülecek eski kabadayıdır Oğuz ağabey kendisiyle hiç tanışma fırsatım olmadı fakat hayatını ağabeyimden çok dinledim ve abimin bir dostu vardı Allah rahmet eylesin ağabeyimi ziyarete geldiğinde çok saat kalır ve Oğuz amcayı anlatırdı ruhu şaad olsun ağuz amcaya da Rabbim sağlıklı ömürler versin varlığın var olsun kabadayı Oğuz amca.

 2. burak kılıç demirci tarafından

  Bu siteyi kim yaptıysa gerçek mafyadan bi haber.Mit tepene çökmezse KAZAK FERDA SEVEN kimdir öğrenmeni tavsiye ederim.Mehmet nabi inciler baybaşin, cantürk ,sarı avni ,hEPSİ onun yanında fındık,fıstık. PİZZA CONNECTİON kim organize etmiş.Yok firat delibaş yok bingöllü kenan fındık fıstık ama iyi güldürdün beni.Türkiye de 6 ton uyuşturucuyu zoka olarak kullanıp 30 ton uyuşturucu geçiren DEA’nın çelme atamadığı yıllarca TRİESTE LİMANINDAN avrupayı uyuşturucuya boğan kim.Araştır eğer vakıfsan bu işlere hurşit han, stoçiler ,cantürk baybaşine AFGANİSTAN 5 ton baz morfin getiren kim? bilirmisin?Örfi çetinkaya kim?BURDA BABA DİYE YAZDIKLARININ HEPSİ KAZAK FERDA SEVENİN YANINDA HAMAMDA KESE YAPAN TELLAK. Savaş buldan,hacı karay. eyüp kocakaya, adnan yıldırımı kim öldürdü? 90lar Türkiyede mafyanın en güçlü olduğu dönemdi o dönemde BABALARIN BABASI KİMDİ? KAZAK FERDA SEVEN. ABDULLAH ÇATLI, MEHMET HADİ ÖZCAN ŞU SİTEDE ADI GEÇEN VE GERÇEKTEN SUÇ SAHİBİ KİMSELERİN TANIDIĞI ÖNÜNDE CEKET İLİKLEDİĞİ ADAM NAMI DİĞER KAZAK FERDA SEVENDİR.Travesti tüccarları gündilerle sakın onu bir tutma o harbi ÇERKES DELİKANLISIYDI DÜZCELİ FERDA SEVEN. POLAT ALEMDAR HAYALİ BİR KURGUYDU AMA KAZAK FERDA SEVEN GERÇEKTİ VE TÜRKİYEDEN BİR BABA GEÇTİYSE KAZAK FERDAYDI. MEKANI CENNET OLSUN__________________BURAK KILIÇ DEMİRCİ.

 3. Karakoral tarafından

  Yanında 6 ay kaldım ve ona bi can borçluyum. Her ne kadar aramızı bozmaya çalışsalarda bu borcu bigün mutlaja ödeyeceğim.

 4. halil tarafından

  kocaelinde yaşıyorum oguz amca maddi destege ihtiyacım var 0539 392 34 41 destek olursanız çok sevinirim…