Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Nurullah Tevfik Ağansoy

1

tevfik-agansoy-kimdir-1

Tevfik Ağansoy yani tam adıyla Nurullah Tevfik Ağansoy, 1960 yılında Bitlis’te dünyaya gelmiştir. Yaşar ve Ayşe Ağansoy’un çocuğudur. Ünlü mafya babası Alaattin Çakıcı‘nın eski ortağıdır.

Ülkücülük ve milliyetçilik ideolojisini benimseyen en tehlikeli mafya babalarından biridir. Daha henüz 17 yaşındayken Ülkü Ocakları’nda çeşitli sorumluluklar alarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Zamanında Derin Devlet’e hizmet ettiği iddia edilmektedir.

1970’li yıllarda İstanbul – Şişli ve ayrıca Gültepe’de çözümlenemeyen bir cinayet suçunun gayrı-resmi sorumlusudur.

Çeşitli olaylardan sonra yine 1970’li yılların sonunda kamuya açık alanda bombalama gibi çeşitli faaliyetler ile gündeme gelmiştir. O sıralarda emniyet güçleri tarafından gözaltına alınarak üst düzey Askeri mahkemeye çıkarılmıştır. Fakat söz konusu mahkeme tarafından ‘tutuksuz yargılama’ kararı verilerek serbest bırakılmıştır.

Her ne kadar çeşitli iddialardan dolayı mahkeme koridorlarında sayısız kez misafir edilse de suç işlemekten usanmayan Nurullah Tevfik Ağansoy, 1981 yılının yaz aylarında Zafer Ereske isimli şahısı öldürülmesinde, ‘azmettirici’ olması şüphesiyle gözaltına alınmıştır ve kısa süreliğine tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Emlak Bankası eski Genel Müdür’ü Engin Civan’a 1994’te yapılan cinayet girişiminden hemen sonra cereyan eden soruşturmada Alaattin Çakıcı ile beraber adı geçince, direkt olarak yurt dışına kaçmıştır. 30 Ağustos 1995’te Almanya’da sahte pasaportla yakalanmıştır. Türkiye’ye getirildikten sonra Alaattin Çakıcı ile arası bir daha düzelmemek üzere bozulmuştur.

Engin Civan dosyasıyla ilgili görülen davalar sırasında Alaattin Çakıcı’nın adamı olduğu iddia edilen bir şahıs tarafından kendisine suikast girişimi yapılmıştır fakat bu suikast girişimi başarılı sonuçlanmamıştır.

Adı sayısız kez çeşitli suç dosyalarında geçen eski mafya babası için en ses getiren iddia Abdullah Çatlı‘nın hayatını kaybettiği ‘Susurluk Skandalı’ olarak bilinen olaydır. Olayın sonrasında ‘Susurluk Raporu’nda adı geçse de herhangi bir ceza-i müeyyide uygulanmamıştır. Ayrıca kendisiyle ilgili ortaya atılan iddialarda en az 30 cinayetin sorumlusu olduğu söylenmektedir. Tüm suçlama ve iddialara rağmen hayatının büyük bir kısmını özgür olarak yaşamıştır.

Resmi kayıtlara göre iştigal ettiği bazı suçlar şu şekildedir:

• Kasten adam öldürme
• Kasten adam yaralama
• Haraç kesmek
• Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması

Tevfik Ağansoy, 1996 yılında İstanbul – Bebek’te uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmüştür. Cinayetten sonra yapılan otopside vücudunun çeşitli yerlerinden 17 adet mermi çıkarılmıştır. Ayrıca söz konusu çatışma sırasında bir polis memuru, bir kadın ve Ağansoy’u öldüren saldırgan Recep Çiçek de yaşamını yitirmiştir. İddialara göre Ağansoy’u öldüren şahıs Alaattin Çakıcı’nın adamıdır.

Paylaş.

1 Yorum

  1. Kürşad tarafından

    Burda engin Civan öldürülmüş diyor.Sizin dünyadan haberiniz yok admin..Engin civan amerikada yaşıyor Ve yaşıyor…Habeirn olsun.Burda bir sürü bilgi yanlış.