Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Nuri Ergin

0

nuri-ergin-kimdir-1

Nuri Ergin, ülkemizde yıllar öncesinde gündeme bomba gibi düşen yeraltı operasyonlarında adı sıkça duyulan Karagümrük Çetesi‘nin has lideridir.

En ses getiren olayları ise 1992 yılının 12 Ağustos günü yaşanan olaydır; yine yasadışı bir faaliyetinden dolayı gözaltına alınan ve sonrasında adliyeye gönderilen Ergin, emniyet güçleri tarafından Eyüp Adliyesine getirildikten sonra oradan bilinmeyen bir şekilde firar etmeyi başarmıştır. Bu olaydan yaklaşık üç ay sonra ise adı başka bir magazinsel olaya karışmıştır.

1998 senesinin 30 Kasım sabahı öz kardeşi Vedat Ergin ve beş adamı ile aynı operasyonda yakalanan ünlü baron Nuri Ergin, müzik sanatçısı Sibel Can’a cinsel içerikli video kasetiyle şantaj yapan Can Kuzu adlı adamı döverek, çıplak fotoğraflarını çektiği yönünde iddialar ortaya atılmıştır. Bu yaşananlar üzerine Sibel Can, Can Kuzu’dan intikam almak için tehlikeli mafya Nuri Ergin’e telefon ederek bu konu için yardım istediği, istihbarat yetkilileri tarafından resmi kayıtlar altına alınmıştır. Sibel Can bu suçlamalardan dolayı tam 48 saat emniyet güçleri tarafından gözaltında tutulmuştur.

Fatih ve Karagümrük bölgelerini seneler boyu hem adam yaralayarak hem adam öldürerek kısacası bol bol kan dökerek haraca bağlamayı başaran Nuri Ergin, 1997 yılında ünlü Metris Cezaevi’nde mahkumlar tarafından çıkarılan büyük isyanın elebaşı şüphelisi olarak ek ceza almıştır. Nuri Ergin’in çetesinin istihbarat ve emniyet tarafından çökertilmesinde, sanatçı Sibel Can’a şantaj yapan Can Kuzu isminin, sözkonusu çete tarafından kaçırılarak kendisine işkence yapıldığının ortaya çıkmasıyla gerçekleştiği incelemeler sonucu kanıtlanmıştır.

Tüm bu mevzulara ilişkin resmi ifade veren Ergin, ifadelerden sonra medya yoluyla sanatçı Selçuk Ural’ı tehdit edip, sanatçı Sibel Can’a da hakaret yağdırmıştır. Nuri Ergin, “Selçuk Ural, bir daha denize kaçamayacak. Onu mermi manyağı yapacağım!”, öz kardeşi ve sağ kolu Vedat Ergin ise “Sibel Can Balkan kaşarıdır!” sözleriyle yine dikkat çekmişlerdir.

Nuri Ergin’in resmi kayıtlara göre iştigal ettiği bazı suçlar şunlardır:

• Kasten adam öldürme
• Kasten adam yaralama
• Uyuşturucu ticareti
• Haraç kesme

Afyon Cezaevi’ne gönderilen Nuri Ergin ve öz kardeşi olan sağ kolu Vedat Ergin, 1999 yılının 15 Şubat günü Sabancı suikastı sanığı olan Mustafa Duyar’ı kurşunlayarak ölümüne sebep olmuşlardır. Bu çok büyük olayların akabininde Nuri Ergin, Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi’ne gönderilmiştir. Fakat aynı hapisanede Alaattin Çakıcı ve Erol Evcil gibi ağır topların bulunması yaşanacak gerginliklerin habercisiydi ve zaten beklenildiği gibi yeni sürtüşmelere neden olmuştur. Bir ara cep telefonu olayı sebebiyle anlaşır gibi gözükselerde daha sonra patlak veren olaylar büyük mevzulara sebep olmuştur.

Türkiye’nin en büyük baronu olarak bilinen Alaattin Çakıcı’nın adamlarının Karagümrük Spor Kulübü’ne ait lokalde, Nuri Ergin’in adamlarına yönelik yaptığı baskın sonucu Nuri Ergin’in 10 adamı yaralanmıştır. Buna karşın Nuri Ergin’in talimatı sonrasında misilleme yapmak isteyen Nuri Ergin’in adamları 2000 yılının 19 Nisan günü Çakıcı’nın Gültepe ve Zeytinburnu mıntıkalarındaki 2 kıraathanesine baskın yaptığı bilinmektedir. Yapılan operasyonlar sonunda aralarında Nuri Ergin’in firari olarak aranan adamı Yavuz Erdoğan’ın da bulunduğu dört mafya elemanı belindeki ruhsatsız tabancalarıyla birlikte yakalanmıştır.

Birbirlerine aynı cezaevinde bulunmalarına rağmen televizyon ve gazeteler aracılığıyla posta koyan Alaattin Çakıcı ve Nuri Ergin’in aynı cezaevinde bulunmasının iyice tehlike çanlarını çaldırması sonucunda cezaevi yönetiminin özel isteğiyle Nuri Ergin Uşak şehrindeki E Tipi Cezaevi’ne gönderilmiştir. Uşak Cezaevi’nde mahkum hayatı yaşarken bir gardiyanın şans eseri görmesi sonucu Nuri Ergin’e ait buzdolabında 4 adet tabanca, 80 adet tabanca mermisi bulunmuştur. Olayla ilgili 18 kişi gözaltına alınmıştır.

Nuri Ergin hala mahkum olarak yaşamına devam etmektedir.

Paylaş.