Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Nihat Akgün

0

nihat-akgun-kimdir-2

Nihat Akgün, 1953 yılında Elazığ’da doğmuştur. Mafya babası ve İş adamı’dır. Elazığspor yönetiminde görev alan Talat Akgün’ün öz kardeşidir, Alaattin Çakıcı‘nın yakın dostudur.

Eğitim hayatı oldukça başarılı geçen Nihat Akgün, lise yıllarında güreş sporuyla ilgilendi, lisans eğitimini Avusturya’da tamamladı. Bu nedenle kendisine zaman zaman ‘Tahsilli Mafya Babası’ yakıştırması yapıldı. Tıpkı yakın dostu Alaattin Çakıcı gibi çevresinde ‘Ülkücü Mafya Babası’ kimliğiyle tanındı. Uzun süre ticaretle uğraştı; aralarında Akgün Otel’in de bulunduğu 15 farklı şirkette hissesi vardı.

Halı ve kilim kaçakçılığı suçlamalarından dolayı bir süre cezaevinde yattı. Türkiye’nin en büyük uyuşturucu kaçakçılarından Ömer Lütfi Topal‘ın uyuşturucu kuryeliğini yaptığı iddia edildi.

Turizm sektöründe faaliyet gösteren ve eski ortağı olan Gürel Aydın’ın kurşunlanması olayına adı karıştığı için tutuklandı ama yeterli kanıt bulunamayınca kısa süre sonra serbest bırakıldı.

1986 yılında dönemin Eminönü Belediye Başkanı Tahir Aktaş’ın fedailiğini yapması, kendisine geniş çevre edinmesine yardımcı oldu. Kendisine mafya babası yakıştırması yapanlara medya yoluyla cevap verdi; ”Mafya lafını reddediyorum; çünkü karanlık ve yasadışı işe asla bulaşmadım. Ama baba olduğumu kabul ediyorum. Kabadayılıksa kabadayılık, hiçbir zaman mertlikten kaçmadım ve kaçmam” dedi.

14 Nisan 1987 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen öğrenci yürüyüşünde sivil polisler ile beraber birkaç öğrenciyi feci şekilde darp etti. Görüntülerin medyaya yansıması dikkatleri üzerine çekti. Akabinde 1989 yılında Eminönü Belediye Başkanı Tahir Aktaş’ın emriyle başlatılan yıkım çalışmalarını gazete köşesinde irdeleyen Gazeteci Aydın Özdalga’yı adamlarıyla beraber dövdü.

Bir dönem politikayla ilgilendi, hatta Milletvekili olmayı da düşündü. Ama Alpaslan Türkeş’in vefatından sonra MHP camiası ile arası iyice bozuldu. İstanbul’da yapılan Türk Kurultayı’nda mafyayla ilişkili olduğu gerekçesiyle MHP yöneticileri tarafından salondan çıkarıldı, olaydan sonra MHP’liler ve Akgün arasında sonra uzun süreli gerginlik yaşandı.

İddialara göre iştigal ettiği bazı suçlar şunlardır:

  • Halı kaçakçılığı
  • Kasten adam yaralama
  • İhaleye fesat karıştırma

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük mafya babalarından ‘İnci Baba‘ gibi kendi mekanında öldürüldü… 25 Kasım 1999’da Ataköy Regatta’daki kendine ait Akgün Mayna Balık Restaurant’ta sevgilisi Handan Ayral ve Kumkapı olayı ile tanınan Zeynep Uludağ ile yemek yerken, Mustafa Akhan ve Şaban Akhan tarafından açılan çapraz ateş sonucu 11 kez kurşunlandı. İddialara göre; Akhan Kardeşler, Nihat Akgün‘ün cezaevi arkadaşı mafya babası Hüseyin Başak’ın adamlarıydı. Olayla ilgili suçlamalara cevap veren Hüseyin Başak, ”Nihat Akgün’ün öldürülmesiyle hiçbir ilgim yok. Aramızda husumet olsaydı, işini cezaevinde bitirirdim” dedi.

 

Paylaş.