Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Mustafa Hiram Abbas

0

mafya-silahi-1

1932 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İran işgalindeki Güney Azerbaycan’dan göçen bir aileye mensuptu. Babası Mason’du. Bu yüzden oğlunun adını yahudi efsanelerinin ünlü ismi Hiram Usta’nın adını koymuştur.

Abbas, ayrıcalıklı bir ailenin çocuğu olarak Saint-Joseph Lisesi’nden mezun oldu. 1957 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Müfettişlik görevinden sonra yedek subay olan ve MİT’te çalışmaya başlayan Hiram Abbas 12 Mart döneminde MİT’te etkin görevlerde bulunan Abbas, 1978′de Namık Kemal Ersun’un tasfiyesiyle ilişkili olarak kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.

1986 Ağustos’unda Hayri Ündül’ün MİT Müsteşarlığı’na getirildiği dönemde, MİT Müsteşar Yardımcısı olarak yeniden MİT’e döndü. 1986 yılından itibaren dönemin Başbakanı Turgut Özal’ın MİT’in sivilleşmesi operasyonunun sembol ismi oldu. Suriye’nin PKK’yı barındırması üzerine Müslüman Kardeşler Teşkilatı yöneticilerini Türkiye’ye getirtti. Abas’ın en önemli çalışması Dev-Sol örgütü üzerineydi. Daha sonra teşkilat içindeki güç savaşını kaybederek emekli oldu. Devrimci Sol örgütü tarafından öldürüldü.

Kurtlar Vadisi dizisnde Abbas Ustaoğlu Karateriyle can buldu. Dizideki ölüm sahnesi Hiram Abbas’ın ölüm anıyla hemen hemen aynıdır. Dev-Sol örgütü tarafından cinayeti işlendiği belirtilsede çeşitli kaynaklarda devletin iç hesaplaşmalarına kurban gittiği belirtilmektedir.

Çok iyi silah kullanabilen bir kişi olan Hiram Abbas, öldürüldüğü gün arabasının sağ koltugunda silahı olmasına rağmen silahını kullanmasına izin verilmeden, 26 Eylül 1990 yılında öldürülmüştür.

Paylaş.