Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Mehmet Eymür

0

mafya-silahi-1

Mehmet Eymür, 1943 yılında İstanbul’da doğdu.

İlk, orta ve liseyi Ankara’da okudu. Ankara Maarif Koleji’nden mezun oldu. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Yüksekokulu’nu bitirdi. Ardından 1 Ocak 1966 yılında Milli İstihbarat Teşkilatı‘na girdi.

Askerlik görevini yedek subay olarak yaptıktan sonra yeniden MİT’teki görevine dönmüştür. Öğrencilik yıllarında sigortacılık ve turizm sektöründe emek veren Mehmet Eymür, bir süre sertifikalı profesyonel tercüman rehberlik de yapmıştır.

Milli İstihbarat Teşkilatı’ndaki görevi sırasında İstanbul ve Ankara şehirleri başta olmak üzere Türkiye’nin farklı yerlerinde ve yurtdışında çalışmıştır. (12 Mart döneminde amiri ve arkadaşı Mustafa Hiram Abas ile birlikte Ziverbey Köşkü’nde çalıştı.) Kamuoyunda büyük yankı uyandıran ünlü ”MİT Raporu” olarak bilinen olay nedeniyle başka bir göreve atanacağı bildirilince kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır.

İstanbul’da Ulaş Bardakçı’nın öldürüldüğü, Ziya Yılmaz’ın yakalandığı ve KIZILDER’de 11 THKP-C militanının öldürüldüğü operasyonlara katılmıştır. 1975 yılında Ankara MİT Bölge Daire Başkanlığına bağlı Takip Şube Müdürü oldu. 1980 senesinde Bulgaristan ülkesine gitmiştir. Türk Mafya dünyasının arasına sızmayı başarmıştır. Fakat deşifre oldu ve Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı.

Kendi döneminde 1982 senesinde Mustafa Hiram Abas ile birlikte Köşk’e çağırıldığı ve ASALA’ya karşı operasyonlar düzenlemekle görevlendirildiği iddia edildi. Mardin MİT Bölge Müdürlüğü ve bir yıl sonra da Ankara’da Kaçakçılık ve İstihbarat Şube MüdürIüğü Başkan Yardımcılığına getirilmiştir.

Bazı kaynaklarda da Türk derin devletinin zamanında en önemli ismi olarak anılır. Abdullah Çatlı ve ekibini ikna ettiği ve çeşitli görevlerde kullandığıda söylentiler arasındadır.

Şu anda Amerika’da yaşadığı sanılmaktadır.

Paylaş.