Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Mahmut Yıldırım (Yeşil)

1

mahmut-yildirim-yasiyormu-1

Ülkemizin yeraltı dünyasındaki adı duyulmuş en tehlikeli isimlerden olan Mahmut Yıldırım, 1951 yılında Bingöl’ün Solhan ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Asıl adı Ahmet Demir olan Mahmut Yıldırım’ın takma ismi ise ”Yeşil” dir. Musa Anter, Cem Ersever, Tarık Ümit ve Behçet Cantürk gibi ünlü isimler olmak üzere birçok fail-i meçhul işlenen cinayetlerin baş şüphelisi olarak bilinmektedir.

1973 yılında Bingöl şehrindeki Genç İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görev yapmıştır. Aynı yıl içerisinde buradan ilişkisini keserek Milli İstihbarat Teşkilatı’nca Bingöl’de bölge teşkilatında görevlendirildi. Bir müddet burada çalıştıktan sonra askerlik görevi için ayrılmıştır. Daha sonra ”Milli Görüş” faaliyetlerine yardımcı olması için tekrar Milli İstihbarat Teşkilatı’na çağrılmıştır. Mahmut Yıldırım bu görevi sürdürürken aynı zamanda 1977 yılında Etibank’ta puantör olarak işe alındı. Yıldırım’ın yapmakta olduğu işler 20938 yaka numarası ile görünmektedir.

Tam tamına 4 yıl sonra çeşitli görevlere gönderilmeye başlandı. Gizlilik için değişik isimlerle iletişim kurulmaktaydı. Milli İstihbarat Teşkilatı aracılığıyla yönetilen gizli operasyonlarda PKK’lı bir terörist gibi giyindirilmekteydi. Ama ince bir ayrıntı olarak; yani gerçek teröristlerden ayırt edilebilmesi için yeşil renk fular takmaktaydı.

Ünlü mafya babası Mahmut Yıldırım, ”Susurluk Skandalı” olarak bilinen ve Abdullah Çatlı’nın hayatını kaybettiği trafik kazasından sonra ortaya çıkan resmi belgelerle gözaltına alınmıştır. Bu gözaltı olayından sonra ülkemizde yaşanan çeşitli önemli cinayetlerin bir kısmında, Yıldırım’ın parmağı olduğu anlaşılmıştır. Suçları resmi kurumlarca kanıtlanan ünlü mafya, bu olaylardan hemen sonra ülke çapında aranmasına rağmen izine rastlanılmamıştır.

Zamanın Başbakan’ı Mesut Yılmaz ise medyaya ”Mahmut Yıldırım öldürüldü” demecini vermiştir. Fakat az bir vakit geçince Yeşik kod adlı Yıldırım’ın ölmediği ortaya çıkmıştır. İnsan Hakları Derneği (İHD) Başkanlığı yapan Akın Birdal ismini vuran kişiler azmettiricinin Mahmut Yıldırım olduğunu iddia ettiler. İstihbarat yetkilileri olayın peşine düştüğünde iste ”Yeşil” in hala yaşadığı sonucuna vardılar. Hatta ilgili mahkemelerin hazırladığı ”Susurluk Raporu” nda Mahmut Yıldırım’a 12 sayfalık özel bir bölüm ayrılmıştır.

JİTEM (Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele) subaylarından Ahmet Cem Ersever’in cinayet olayından ve Güneydoğu bölgesindeki yine sayısız cinayet olayından Mahmut Yıldırım sorumlu tutulmaktadır. Bu cinayetleri kendi çıkarları için değil; birilerinin emriyle yaptığı tahmin edilmektedir.Mahmut Yıldırım tüm bu suçlamaların perde arkasında PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’a yapılan operasyonlara özel emirle katılmıştır. Bu durum medyaya yansıyınca skandal olarak nitelendirilmiştir.

Mahmut Yıldırım’ın o sıralarda arkasının çok sağlam olduğu konuşulurken bir haber de Ankara’dan gelmiştir. Ankara’da bir gece kulübünde eğlenen Yeşil kod adlı Yıldırım, çıkarttığı küçük çaplı olaydan sonra kulüpte çalışan görevliler, daha sonra da Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı başkomiser ve polisleri tarafından kaburgaları kırılana kadar dövülmüştür. Bunu duyan zamanın ünlü Milli İstihbarat yetkilisi ve mafya babası Mehmet Eymür, Yıldırım’ı ellerinden alarak MİT dairesinde özel olarak tedavi ettirmiştir.

Mahmut Yıldırım bir ara kullandığı cep telefonunu emniyete kaptırmıştır. İncelemeler sonunda taşıdığı cep telefonuyla arama yaptığı kişiler arasında resmi kurumların yanı sıra ünlü baronlardan Abdullah Çatlı, Sami Hoştan, Sedat Peker gibi büyük isimler de bulunmaktadır. Zamanın Başbakan’ı Mesut Yılmaz’a, Budapeşte şehrinde yumruk atanlar da Mahmut Yıldırım’ın cep telefonundan önceden arama yapılanlar arasında yer almaktadır.

Mahmut Yıldırım’ın hala yaşadığı tahmin edilmektedir.

Paylaş.

1 Yorum

  1. ackılınç tarafından

    admin tarık ümit cinayetini abdullah çatlının işlediği tahmin edilmektedir behçet cantürkü de çakıcının öldürdüğü söylenmektedir. zaten kurtlar vadisinde bu olaylar işlenmiştir