Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Korkmaz Yiğit

0

korkmaz-yigit-kimdir-1

Kars’tan Erzincan şehrine göç eden Azeri asıllı, göçebe bir Türk ailenin erkek evladı olarak 1943 yılının 10 Nisan günü dünyaya gelmiştir.

Pertevniyal Lisesi ve İstanbul’daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ni tamamlamasının akabinde müteahhitlik mesleğini icra etmeye başlayan Korkmaz Yiğit, 1990 yılının sonrasında metropol şehir İstanbul’daki Ulus bölgesinde inşa ettiği, zengin kesimi hedef alan lüks inşaat projeleriyle adını Türkiye’ye duyurmuştur.

1995’ten sonra ise daha değişik iş sektörlerinde büyük pasta arayamayı tercih eden yeraltının ünlü isimlerinden Korkmaz Yiğit, Bank Ekspres’i satın aldıktan sonra sırasıyla; Kanal E, Kanal 6 ve Genç Tv televizyon kanallarını, buna ek olarak Yeni Yüzyıl, Ateş ve Milliyet gazetelerini Korkmaz Yiğit Holding isimli ticari oluşumuna eklemiştir.

Korkmaz Yiğit’in aslına bakarsak; namını duyurduğu en sükseli olay Etibank ihalesi olmuştur. İnşa ettiği binalardan sonra en büyük hayalinin ”bir banka sahibi olma” olduğunu belirten ünlü isim Yiğit, Etibank’ın hisse satışı ihalesine girdi fakat ihalede sunduğu teklif ”hayali teklif” olarak kabul edilince hayalleri kısa bir zaman için suya düştü. Ancak bu olaydan kısa bir süre sonra 1998 senesinin Ağustos ayında gerçekleştirilen Türk Ticaret Bankası’nın % 84.52 pay oranlı hissesinin satış ihalesinde, en uygun teklifi vererek kazanmayı başararak en büyük hayalini gerçekleştirmiş oldu.

Hızla hayat standartları tavan yapan Korkmaz Yiğit isminin, aynı hızla düşüş yaşaması büyük ihale ataklarından hemen sonra gerçekleşmeye başladı. Fransa ülkesinde kıskıvrak yakalanan Türkiye’de yaşayan en büyük mafya babalarından Alaattin Çakıcı’yla gerçekleştirdiği iş dostluğu nedeniyle Maliye Bakanlığı’nın özel istihbarat yetkilileri tarafından incelemeye alınmıştır.

Tüm bu ilişkilerin incelenmesi sırasında bir de kaset skandalından patlayan Korkmaz Yiğit’in Alaattin Çakıcı‘yla telefondaki diyalogu herkesi şoke etmiştir. Çakıcı’nın, POAŞ ve Türkbank ihalelerine giriş için dosya düzenleyen firma yetkililerine ilişkin tehditvari konuşma yaptığı, hatta bu telefon görüşmesinde; ”İşadamları canını seviyorsa bu bankaya kimse gitmesin” sözlerinin geçtiği, kamuoyuna medya yoluyla yansımıştır.

Resmi kayıtlara göre Korkmaz Yiğit’in iştigal ettiği bazı suçlar:

• Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak
• Özel belgelerde sahtecilik
• Yasadışı örgüt üyeliği

Paylaş.