Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

İsmail Hacısüleymanoğlu (Oflu İsmail)

13

oflu-ismail-hacisuleymanoglu-kimdir-1

İsmail Hacısüleymanoğlu, ülkemizdeki üst tabaka insanların ve yeraltı dünyasının saygı duyduğu, çok geniş bir çevresi bulunan mafya babalarındandır. Piyasaya ”Oflu İsmail” takma ismiyle nam salmıştır. Ayrıca Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük Türk mafya babalarından sayılan Dündar Kılıç‘ın kayın biraderidir.

Ünlü baron Hacısüleymanoğlu, ilk yasadışı faaliyetini 1977 yılının Ekim ayında, yurtdışında (Hollanda’da) İjimuiden Deniz Limanı’nda ”Helena” adındaki yük gemisiyle 3.7 ton yeşil ot (marijuanna) taşıyarak yapmıştır. Akabinde soruştumalar nezaretinde Hollanda Emniyeti tarafından gözaltına alınmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelik gerçekleştirdiği sıcak para yardımlarıylada sık sık gündeme gelen İsmail Hacısüleymanoğlu, 1979 yılının Mart ayında alevlenen bir tartışma sonucunda Semiramis Gazinosu’nun sahibini ve şef garsonunu kurşunlayıp öldürerek yurtdışına kaçmıştır. Sözkonusu mevzuda ünlü müzik sanatçısı Esengül de yaralanmıştır.

Bu soruşturmalarında sonrasında özel mahkemelerce tam tamına 36 sene cezaevine mahkum olarak gönderilme kararı alınan Oflu İsmail lakaplı İsmail Hacısüleymanoğlu, İngiltere ülkesinde ”Ali Osman” ismini taşıyan sahte nüfus cüzdanıyla polise muhalefet suçundan dolayı 1985 yılında bulunduğu ülkede yakalanarak gözaltına alınmıştır. 1985 yılının 15 Şubat gününde görülen davada hazır bulunması şartı ile 200.000 £ (sterlin) ödemesi karşılığında serbest bırakılmıştır ve sonrasında yine gözden kaybolmuştur.

1987 senesinde Hollanda ülkesinde hususi evi emniyet güçleri tarafından baskına maruz kalmıştır. Evinde 13 adet otomatik ağır silah çıkmıştır. Bu baskın sonrasında İsmail Hacısüleymanoğlu tekrar tutuklanmıştır. Ülkemiz mahkemelerinde idam cezası ile yargılandığından mütevellit iade edilmesi sözkonusu olmadı ve yurtdışında serbest bırakılmıştır.

İtalya’da bulunan Torino Özel Mahkemeleri’nin özel emri üzerine Hollanda ülkesinde tekrar tutuklanmıştır. Celal Erdoğan isimli şahısa yasadışı şekilde uyuşturucu satmak, uyuşturucu ticari yapan İbrahim Çalışkan isminin ölüm emrini vermek, Bulgaristan bağlantılı uyuşturucu ve yasadışı silah ticareti ile suçlanmıştır. Milano şehrindeki 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Osman Cevahiroğlu ismiyle birlikte yargılanmıştır ve 24 sene kalmak üzere cezaevine gönderildi.

1980 – 1990 yılları arasında Türk vatandaşlığından çıkarılan Oflu İsmail, 1995 senesine gelindiğinde Türk vatandaşlığına geri alınmıştır. Ünlü mafya İsmail Hacısüleymanoğlu, 2006 yılının Mayıs ayında Türkiye istihbarat yetkililerinin özel operasyonlarıyla iade alındı ve cezaevine gönderildi. 2007 senesinin ortalarına gelindiğinde ise tekrar serbest bırakılan ünlü mafya babası, aynı senenin Eylül ayının sonlarında yine yasadışı bir örgüte üye olması gerekçe gösterilerek gözaltına alınıp tutuklanmıştır.

Kendisinin bugüne dek onlarca ”çakması” ortaya çıksa da, Oflu İsmail’in adamları bu sahte mafya babalarını ortadan temizlemişlerdir.

Paylaş.

13 yorum

 1. Erol tarafından

  OF’un önde gelen isimlerinden olan OF’lu İsmail Hacısüleymanoğlu Hakkı’n Rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi Perşembe öğle namazında Kilyos’tan kaldırılacaktır. Merhuma ALLAH’tan Rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

 2. Hasan Hacısalihoğlu tarafından

  Uyuşturucu işiyle ugrasan delikanlı olmaz. Tek delikanlı, fakir fukara babası Tonyalı Hamza Karacaydı.

  • Faik Karaca tarafından

   Bu güzel yorum için teşekkür ediyorum sn. Hasan Haçisalihoğlu. Tonya nın efsane muhtarı gariban babası, mert bir insandı. Mekanın cennet olsun sevgili babam.

 3. halt etmis tarafından

  Istedigi kadar yardim, iyilik yapsin, memleketini sevsin, faydasi yok: Harama bulasmis mi, zehir uretip pazarlamis mi, bir deger ve eser uretemmis mi? Yok, mafya babasiymis: Munker ve Nekire anlatin kulahima degil. Baron mu balon mu bunlar o zaman gorusuruz.

 4. KeMaL Saatçi tarafından

  Uyuşturucuya bulaşmaları kötü ve kabül edilemez ama fakat, halk dilinde kabadayı demek özünde zenginden alıp fakire garibana dağıtan ve onları koruyan kollayan insan demek, bunlar malesef sonradan bozulmuşlar, dava çığrından çıkmış! Allah rahmet eylesin ve af etsin inşallah!!! :(

  • Ali Hacısüleymanoğlu tarafından

   Bilip bilmeden, sağdan soldan duyduklarınızla, gazete küpürlerinden okuduklarınızla yorum yapmayın. Sevmeyebilirsiniz; sevgide serbestlik, saygıda mecburiyet var… O adamın üstüne oynanan oyunlardan haberiniz olsa, duyduğunuz haberlere itimat etmezdiniz… Allah var yukarda… Öyle mübarek bir günde aldı Allah O’nu yanına, binlerce insan O’nun için rahmet diledi. Kininizi bir tarafa bırakın, insan olun…

 5. TRABZONLU tarafından

  Hacisalihogluna katılıyorum. Hamza aga bu mafyanin hep karşısında oldu. Garibanlara çok yardım etti. Bu şerefsizler gibi uyuşturucu satıp erkek diye gezmedi. Allah Affetsun.

 6. Ali Hacısüleymanoğlu tarafından

  Bu sayfayı yöneten arkadaş, senin yapmak istediğin Şeffaflık mı.? Özgür irade mi? İnsanlar her istediğini söylesin ve yargılasın; senin yaptığın fitne ve fesatlık’tan ibaret, senin sayende kötülenen, damgalanan insanlar mahşerde boğazına yapışacak buna inan ..!! Kul hakkı alma…