Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Hasan Heybetli

11

hasan-heybetli-kimdir-1

Hürriyet gazetesinin yazdığı 25 Eylül 1967 tarihli habere göre, 14 yaşındaki Bayram, ters bakma tartışmasında 12 yaşında iki çocuk tarafından göğsünden bıçaklanmıştır. Sözkonusu iki çocuk, ifadelerinde vur emrini ”reisleri” 14 yaşındaki Hasan’ın verdiğini söylemişlerdir.

Adı geçen Hasan, Arap Hüso takma ismiyle tanınan zamanın ünlü kabadayılarından Hüseyin Heybetli’nin öz oğludur. Bu olaydan tam 11 yıl sonra, Muazzez Abacı ile nişanlı olduğu sırada iki kişiyi öldüren eski zamanların ünlü baronlarından Hasan Heybetli, Muazzez Abacı’yla cezaevinde bulunduğu sırada evlendi. 1979 yılında öz babası ölünce, işleri tamamen eline alıp İstanbul Meyve ve Sebze Hali’nin haraç işine başlamıştır.

Ünlü mafya Hasan Heybetli, geniş bir kesimin kabul ettiği şekilde; yeraltında yaşayan son kabadayı olarak biliniyor. Siirt şehrinde dünyaya gelen Heybetli, 1970’li yılların ortasında istanbulda yeraltı dünyasında acımasızlığı ve gözü kara oluşu ile kısa sürede kendini bu pis aleme kabul ettirmeyi başarmıştır. Birçok kez kasten adam yaralama ve haneye tecavüz olaylarında başroldeydi. Ve onlarca kez cezaevine tıkılıp daha sonra çıktı.

Silahlara olan özel merakıyla bilinen ünlü mafya, kendisiyle ilgili anlatılan tüm efsane ve kanıtlı gerçeklerle namını yürütmüştür. Hatta örnek vermek gerekirse; birgün Gümüşsuyu’ndan Dolmabahçe’ye doğru arabayla inerken kendisini sollayan aracı takip ettirmiş, diğer aracın sürücüsünü bir yerde yakaladıktan sonra indirerek: “Sen nasıl beni geçersin ulan!?” diyerek adamları tarafından topuklarına sıktırmıştır.

Türkiye, Heybetli’yi zamanın ünlü şarkıcılarından ve daha doğrusu hala o ününü korumayı başaran Muazzez Abacı’yla yaşadığı aşkla tanımıştır. Muazzez Abacı’ya aşık olan Hasan Heybetli, uzun seneler boyunca sanatçıyı evliliğe razı etmek için uğraşı vermiş, bu konuda yaptığı olaylar ile magazin medyasınının gündemini bol bol meşgul etmeyi başarmıştır. Abacı’nın çalıştığı tüm gazinolara her gün 24 adet aşkı simgeleyen kırmızı gül gönderen ve Muazzez Abacı’ya ait evin önünü çiçeklerle donatan Hasan Heybetli, Abacı ile 1980 yılında evlendi. Bu evlilik tam üç yıl sürdü. Birkaç yıl ayrı yaşan Heybetli ve Abacı, 1989 senesinde yeniden evlenmiştir. Amma velakin bu evlilikte pek uzun sürmedi.

1990 yılının ortalarında faaliyetlerini biraz yavaşlatan ve sessizleşen Hasan Heybetli, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birkaç yıl farklı ülkelerde yaşamını sürdürdü. 2004 yılında şarkıcı Kader Çetintürk’ün de adının karıştığı bir gaspa teşebbüs davasından 2 yıllığına cezaevine gönderildi. Ünlü baron Hasan Heybetli, cezasının ardından Muazzez Abacı ile yeniden evleneceğini söylemişti fakat bu hala gerçekleşmemiştir.

Paylaş.

11 yorum

 1. Ismail tarafından

  Kusura bakma ama adam solladi diye adama kursun sikmak bence delikanliliktan cok ta uzak kalmaktadir. gercek mafya saygi ve sevgisiyle sevilir ve bunlar gibi etiket yapmaz. Bu tur insanlari millet nasil bu sekilde yuceltiyor anlayamiyorum.

 2. Sinan tarafından

  Normaldiri adam kürt doguludur beni nasil sollarsin lan :D böyle bi beyin yok agaaaa gercegi normaldir ya adamlar bir tavuk icin birbirlerini öldürüyorlar binlerce sene kan davasi güdüyorlar bu ne ki nasil beni sollarsin :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 3. Vatandaş tarafından

  Ülkemizde malsesef 1968-1980 yıllarında batılı ülkelerin desteği ile byük oyunlar oynanmıştır . Bir çok insan özellikle ve bilinçli şekilde devlet içerisinde çeteleşmiş korunmuş kollanmış insanlara karşı kullanılmışlardır .
  Düşünün devlet yıllardır mafya ile yaşadı erdoğan döneminde bir anda nasıl bunların önü kesildi demekki mafya dediğin devletin içerisindeki görevlilerin yarattığı boşluktan çıkıyor .Suç eşittir ceza olmadığı sürece gençlerde türk mafyası yok kürt mafyası diye yazar durur . Bir ülke hukuk doğru işletilmediği sürece kişiye göre adalet olduğu sürece insanlar suça özendirilir toplumda bu insanların yaptıklarına gerçekten doğru cezalar verilse emin olun bir daha aynısını yapmazlar . Herkes o böyle bu böyle diye diye aslında içindeki ezikliği anlatıyor
  Net bir şey var suç işleyen insanlar kesinlikle hukuk önünde kim olduğuna bakılmadan cezalandırılmalıdır Anadoluda onuru ile yetişmiş savcılar polisler hukukçular bu konuda asla taviz vermemelidirler
  Ülkede onurlu yaşayan yüzbinlerce insan gibi herkes zorluklarla zaman zaman yanlışlarda olsa ülkesinde hukuk adalet kavramını işletmeldir .
  Genç kardeşlerime tavsiye ülkenizde birşeyi sevmek istiyorsanız tertemiz halkımızı sevin ayırt etmeksiniz topluma örnek olanları sevin aileniz yakınlarınız için bir yerde yanlış yapan birisi olduğunda unutmayın bu ülke öyle basit bir ülke değil buna inanın ..
  Dünyada hiç bir haksızlık cezasız kalmıyor buna inanın .
  Mutlaka bir yerden çıkar .
  ALLAH ÜLKEMİZİ İNSANIMIZI POLİSİMİZİ ASKERİMİZİ BU ÜLKE İÇİN ÇALIŞAN SAVCILARMIZI MEMURLARIMIZI KORUSUN .

 4. seyyit tarafından

  Hasan Heybetli siirt’in araplarındadır ve daha ölmemiştir yaşıyordur babası rahmetli Hüseyin Heybetlidir amcasi deli arabodur genelde vukuatları deli arabo işlerdi zamanında Çilli Burhan vardı siirtli onuda Hüseyin Heybetli öldürmüştür İstanbuldaki hal’in haracı için şöyle bir düşünün karadenizden Artvinden tutun Sakaryaya kadar toplamda 10 tane kabadayı çıkmışsa güneydoguda siirtten tek başına 10 tane çıkmıştır siirt arap ve kürt nüfusun iç içe yaşadıgı kozmopolit bir şehirdir ve siirt kabadayılarının namını ve gözü karalıgını istanbuldan tutun Diyarbakıra kadar bilirler

  • sencer tarafından

   seyyit in yazdıklarına tamamen katılıyorum. güneydoğulu değilim. rahmetli babamda anlatırdı; en gözü kara cesur kabadayı siirtten çıkarmış özelliklede arap hüso da balina gibi yürek varmış. tek başına 1 orduya kafa tutarmış. Lazlar ise grup halinde planlı organize hareket edermiş teke tek te tırsarlarmış.