Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Haluk Kırcı (İdi Amin)

3

haluk-kirci-kimdir-1

Türkiye’nin ünlü mafyalarından Haluk Kırcı, 1958 senesinin başlarında Erzurum şehrimizde dünyaya geldi. Ülkücü ve Turancı kesimde “İdi Amin” takma ismi ile tanınmaktadır.

1978 senesinin 8 Ekim günü Ankara’nın Bahçelievler semtinde yedi kişilik Türkiye İşçi Partisi grubunun cinayet sanığı olarak istihbarat yetkilileri tarafından gıyabında üst düzey arama kararı çıkartıldı. 12 Nisan 1988 tarihinde ”Bahçelievler Katliamı” olarak bilinen cinayet davasında idama mahkum edilmiştir. 16 Temmuz 1989’e gelindiğinde Bursa Cezaevi’ndeki açık görüş sırasında, üzerinde “Ali Ekinci” yazan sahte kimlik ile firar etme teşebbüsünde bulunmuştur.

Devlet tarafından çıkarılan özel infaz kanunundan yararlanarak ve 1991 yılının Nisan ayında Bursa’daki cezaevi’nden şartlı olarak tahliye edilmiştir. Fakat her idam kararı için ayrı ayrı hesaplanması gereken süre henüz tamamlanmadığından dolayı tekrardan güvenlik güçleri tarafından yurtiçinde aranmaya başlandı.

Ünlü baron Haluk Kırcı, firarda iken 1 Ağustos 1992 tarihinde Erzurum’da dünyaevine girdi. Nikahında şahitliğini dönemin Erzurum Valisi ve yeraltı dünyasının ağır toplarından Mehmet Ağar yapmıştır.

25 Ocak 1996 tarihinde İstanbul sınırında yeniden yakalanarak gözaltına alındı ama yine aynı gün firar etmeyi başarmıştır. Zamanın İstanbul Emniyet Müdürü’nün bu firar olayında el altından yardımlarının olduğu kanıtlanamasada hala iddia edilmektedir.

Haluk Kırcı tüm bunların dışında ticari faaliyetlerini de sürdürmüştür. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda şirkete ortak oldu. 10 Ocak 1999 tarihinde, İstanbul Terörle Mücadele ekiplerinin bir operasyonu ile kıskıvrak yakalanarak İstanbul’daki Özel Devlet Güvenlik Mahkemesi’ne sevkedildi ve burada yargılanmaya başlamıştır. Ömer Lütfü Topal’ın cinayetinden sorumlu tutulan ancak daha sonra beraat eden ünlü mafya babası Kırcı, Susurluk Skandalı olarak bilinen olayda adı geçen en büyük çeteye üye olmak suçundan tam tamına 4 yıllığına cezaevine gönderildi.

18 Mart 2004 tarihinde ikinci kez yanlışlıkla (!) hakim ve savcıların işbirliği ile tahliye edilen Kırcı, Bahçelievler ilçesinde öldürülen masum öğrencilerin ailelerin tuttuğu avukatların itirazı üzerine tekrar üst düzey güvenlik çerçevesinde ülke genelinde aranıyordu.

Yanlış karar hesabı nedeniyle serbest bırakılan ve ardından sığındığı Ukrayna ülkesinde kıskıvrak yakalanan Kırcı, sorgusunun akabinde kesinleşmiş olan hapis cezaları nedeniyle 2005 yılının Şubat ayında tekrar İstanbul’daki Kartal cezaevine mahkum olarak gönderildi. 2010 senesinin ortalarında tahliye oldu ve 8 şubat 2011 tarihinde tekrar başka bir suç nedeniyle tutuklanmıştır.

Ülkücü kesimin büyük önderi Alparslan Türkeş’in vefatı üzerine kendisinin ve yakın dostlarının yaşadıklarını isimleri sansürleme kodlarıyla ”Çapraz Biçildi İsyanlarım” isimli kitabında anlatmıştır. Kitaptaki Musa, Cumali, Hamdi ve Kemal isimli gizli karakterlerin sırasıyla Haluk Kırcı, suikast sonucu helikopter kazasında vefat eden büyük siyasetçi Muhsin Yazıcıoğlu ve Susurluk kazasında hayatını kaybeden ünlü mafyalardan Abdullah Çatlı oldukları yeraltı dünyasının bilgin isimleri tarafından tahmin edilmektedir.

Paylaş.

3 yorum

  1. toklong moses tarafından

    devlet desteğiyle cinayet işleyen delikanlı olmayan bir adam.20 yasındaki zavallı silahsız gençleri vurarak delikanlı olunmaz.