Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Gani Güner (Bingöllü Gani)

3

bingollu-gani-guner-kimdir-1

Bilinen en büyük gasp çetesi liderlerinden biri olan Gani Güner, 1963 yılında Bingöl’de doğmuştur.  Kürt kökenlidir. ‘Bingöllü Gani’ olarak tanınır.

Tam adı Abdulgani Güner’dir.  Çocukluğunun büyük bölümünü Bingöl’de geçiren Güner, ailesinin geçim sıkıntısı nedeniyle genç yaşta İstanbul’a geldi.

Uzun süre gasp ve hırsızlık çetesi liderliği yaptı. İşlerini 20 yıl yaşadığı İmam Adnan Sokak’taki evinden yürüttü. Bu sokakta restoran, büfe ve ganyan bayii olmak üzere ayrı ayrı 3 ayrı işletmesi olduğunu biliniyor. İddialara göre bu sokaktaki esnaftan hiçbir zaman haraç toplamadı ve her zaman iyi geçinmeye çalıştı. Birkaç gazetecinin İmam Adnan Sokak’taki çeşitli araştırmaları sırasında, bölgede bulunan lüks bir işletmenin sahibi; ”Buralar batakhaneyken bile Gani Güner zaten buralardaydı. Zamanında sokağa sahip çıkmak için kabadayılık yaptı ama kesinlikle mafya falan değildir. Zaten sokak biraz yoluna girince kabadayılık falan da yapmadı. O, burada sadece esnaflık yapıyor. Kendisinin şimdiye kadar kötü bir şeyini görmesek de, bazı adamları kafe yada barlara oturduktan sonra hesap ödemeden kalkıp, Gani’nin ismini istismar etti.” şeklinde açıklama yaptı.

Türkiye’nin en büyük gasp çetesi liderlerinden Fırat Delibaş ile ortaklık kurarak doğu illerinden getirdiği küçük yaştaki çocukları zorla yankesicilik ve kapkaç yapmaya zorladı. Bunun dışında Beyoğlu dışında kalan çeşitli bölgelerde birçok eğlence mekanını haraca bağladı. Polis kayıtlarına göre haftalık haraç geliri 2 milyon TL civarındaydı. En büyük iş ortağı Fırat Delibaş ile bir süre sonra ters düştü.

2002 yılının Ağustos ayında İstanbul Beyoğlu’nda, 40 çete üyesinin içinde bulunduğu olayda en büyük hasmı Fırat Delibaş‘a karşı silahlı çatışmaya girdi. Çatışmada 1 polis ve 1 üniversite öğrencisi yaralandı. Yaşananlardan hemen sonra Asayiş Şubesi Özel Harekat Timi’nden 90 kişilik çevik kuvvet ekibi ve 200 polisin görev aldığı operasyonlar sonucunda içlerinde Gani Güner‘in de bulunduğu 110 kişi gözaltına alındı. Bu kapsamda; 180 adet tabanca, 6 adet uzun namlulu silah, 17 adet av tüfeği, 2.765 adet fişek, 2 adet kurusıkı tabanca, 206 adet şarjör, 21 adet bıçak, 2 adet telsiz, 2.600 adet tüp yılan zehri, 1 adet dinleme ünitesi, 3 adet dürbün, 106 adet sahte para, 69 adet sahte kimlik ele geçirildi.

30 Mart 2006’da Beyoğlu Mektup Bar’da ‘Şarkıcı Cengiz İmren’ olarak tanınan Salih İmren, Gani Güner’in yeğeni Davut Güner tarafından sağ dizinin üzerinden vuruldu. Olaydan sonra Gani Güner; Salih İmren’i Fırat Delibaş’ın adamı olduğu için vurduğunu söyledi. (Yaşananlardan sonra Salih İmren, çıkarıldığı mahkeme tarafından ‘yasa dışı örgüte üye olmak’ suçunu işlediği gerekçesiyle 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu karar Salih İmren’in gerçekten çete üyesi olduğunu gösterdi.)

Resmi kayıtlara göre iştigal ettiği bazı suçlar şu şekildedir;

  • Kaçakçılık
  • Bıçakla yaralama
  • Silahla yaralama
  • Cürüm işlemek maksadıyla teşekkül oluşturmak

Bingöllü Gani‘ yaşamını hala ceza evinde sürdürüyor.

Paylaş.

3 yorum

  1. Zaza Güner tarafından

    Allah’a havale ediyorum sizi tamamen yalan yanlış haber ulan varya,,, gani Güner kendi halinde bir esnaf ve şuan hala imam Adnan sokaktadır. Cezaevinde felan değildir. Yazılanların çoğu yalandır