Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Fahrettin Nasırlıoğlu (Diyarbakırlı Fako)

0

fahrettin-nasirlioglu-diyarbakirli-fako-kimdir-1

Türkiye’de yaşamış olan ve adı medyaya yansımayan mafya babalarından biri olan Fahrettin Nasırlıoğlu, 1961 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası Kürt’tür.

Doğu illerinde; özellikle Diyarbakır’da saygı duyulan ve geniş bir aşiret olan ‘Nasırlıoğlu Ailesi’nin lideridir. Yaşadığı süreç içerisinde Hasan Heybetli ve Mehmet Nabi İnciler (İnci Baba) gibi ünlü mafya babalarıyla dost olduğu bilinmektedir.

Gençlik yıllarının büyük bölümünü Diyarbakır’da geçiren Nasırlıoğlu, 20’li yaşlarda İstanbul’a gelmiştir. 90’lı yılların başında Sarayburnu ve Cankurtaran semtlerindeki esnaflardan haraç toplaması, çevreye nam salmasını hızlandırmıştır.

Genel olarak suç faaliyetlerini Fatih ve Aksaray’da bulunan ofislerinden sürdürmüştür. Zamanın kabadayılarından Nejat Akgün’ün öldürülme olayından sonra suç dosyasında sık sık adı geçti fakat delil yetersizliğinden dolayı herhangi bir ceza almamıştır.

1996 yılında öz oğlunu saklamaya teşebbüs eden iş ortağı Ferruh Damanlı’yı öldürmüştür. Yaşanılan cinayet vak’ası sonrasında 1 yıl saklanan Diyarbakırlı Fako lakaplı Fahrettin Nasırlıoğlu, emniyet güçlerine teslim olarak mahkemeye çıkarılmıştır. Dava süresince yüksek mertebedeki tanıdıklarını araya sokan Nasırlıoğlu, 3 yıl mahkum hayatı sürdükten sonra 2000 yılında serbest bırakılmıştır. Bayrampaşa Cezaevi’ndeyken bir çok mahkum arkadaşına uyuşturucu temin etmiştir. Uyuşturucu sevkıyatını nasıl yaptığı hala gizemini korumaktadır.

2000 yılından sonra Fatih ve Aksaray bölgelerinde tekrar faaliyete başlamıştır. Hapishane’den çıktıktan sonra daha çok uyuşturucu ticaretine ağırlık vermiştir.

İcraat yaptığı bölgelerde saygın biri olduğundan dolayı bir çok kez Kürt aşiretlerin aralarındaki husumetlerde arabuluculuk yaparak barışmalarına vesile olmuştur.

2000’li yılların ortasında suç dosyası iyice kabaran Nasırlıoğlu, ‘Bukalemun Operasyonu‘ adı altında eş zamanlı yapılan emniyet baskınlarında kıskıvrak yakalanarak tutuklanmıştır. Ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2 kilo 463 gram esrar, 1 gram kokain, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 12 adet dolu fişek ele geçirilmişti. Daha önce yaptığı gibi; arasının iyi olduğu devlet büyüklerinden yardım alarak kısa sürede tahliye edilmiştir.

Bukalemun Operasyonu’ sonrasında uyuşturucu tacirliğine son vermeye karar vermiştir. Bu kararından sonra yasal işlerle uğraşmaya başlayan Diyarbakırlı Fako, otopark ve emlak sektörüne adım atmıştır. Kendisi beladan uzak durmak istese de bela onun peşini bırakmamıştır; 2008 yılında arsa alım-satımıyla ilgili olan bir ihale işinde çatışmaya girmek zorunda kalmıştır. Çatışma sonrası Şeref Cantürk, Veysi Çınar, Zozan Heybetli ve Vecdi Nasırlıoğlu ile işbirliği yaparak ihaleyi almıştır.

İddialara göre iştigal ettiği bazı suçlar şu şekildedir:

• Teşekkül oluşturmak suretiyle uyuşturucu madde ticareti yapmak
• Uyuşturucu madde temin etmek
• Suç faaliyetlerinde aracılık yapmak
• Patlayıcı silah nakletmek ve kullanmak
• Çek – senet işleri
• Hürriyeti tehdit
• Kasten adam yaralama
• Sahte fatura düzenleme veya kullanma

Fahrettin Nasırlıoğlu, 2013 yılında kanser hastalığı nedeniyle vefat etmiştir.

Paylaş.