Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Erol Evcil

0

mafya-silahi-1

Bursa ilimizin Çepni Köyü’nde 1970 yılında dünyaya gözlerini açan ünlü mafyalardan ve baronlardan Erol Evcil, henüz 15 yaşındayken ticarete atılmıştır.

Erol Evcil piyasada tefeci olarak bilinen, ayrıca Nesim Malki cinayetinde baş azmettirici olarak bilinen ve yargılanan Bursa doğumlu bir işadamı’dır. 1986 senesinde Eşrofolu Turizm adıyla ulaşım sektörüyle iş hayatına atılmıştır. Erol Evcil aynı zamanda 1991 senesinde ünlü isim Cavir Çağlar’ın öz oğlu Mustafa Çağlar ile yakın dostluk kurarak iplik işine de girdi ve piyasasını genişletti.

Uzun zaman boyunca gerçek dışı pasaport alarak askerlikten kurtulmak için düzenbazlık yaptığı gerekçesiyle hakkında gıyabi tutuklama kararıyla aranmıştır.

Bu süre zarfında İş Bankası’ndan kredi aldı. Asker kaçağı suçu münasebetiyle yakalandıktan sonra İstanbul Barosu yönetim kurulunda yer alan Adil Öngen’in Türkbank’ın kendisine satışına engel olduğu için ünlü mafya babası Alaattin Çakıcı’nın adamları tarafından taranması mevzusuna ismi karıştı. Bu olay ise aralarında geçen telefon konuşmaları yüzünden patlak verdiği bilinmektedir.

1997 senesinin Haziran ayında Ortadoğu ve Balkanlar’ın en büyük entegre zeytin fabrikasını kurduğunu kamuoyuna ilan eden Erol Evcil’in, ismi kısa sürede ‘’Zeytin Kralı’’ olarak duyulmaya başladı. Alaattin Çakıcı’nın dostu olduğu bilinen Erol Evcil’in bu dostluğu sayesinde kamu bağlantısı olan bankalardan rahatlıkla kredi aldığı gerçeği sonradan günyüzüne çıktı.

İş Bankası’nın, Erol Evcil’in dev yatırımı Eze Zeytincilik şirketine 150 milyon dolar kredi vermesinin yanı sıra, üstüne üstlük Evcil’in kendisine ait olan tam tamına 26.7 milyon dolarlık borcunuda ödediği ortaya çıktı. Bu yaşanan mevzular, yıllarca İş Bankası Genel Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten Ünal Korukçu isminin bile bankadan emekli olmasına neden olduğu bilinir.
İş Bankası’nın dışında ayrıca Türkbank’ın ise piyasada işadamı olarak bilinen Korkmaz Yiğit ismi tarafından satın alınma girişiminden önce Evcil’e tam olarak 12.5 milyon dolarlık döviz kredisinin yanı sıra 1.5 trilyon liralık da dövize endeksli kredi verdiği resmi araştırmalar sonucunda belirlendi.

Ünlü isim Erol Evcil ayrıca Adil Öngen’in arabasının kurşunlanması mevzusunda Alaattin Çakıcı’yı azmettirdiği gerekçesiyle suçlandı ve kendisi hakkında 8 yıl 9 ay hapis istemiyle dava açılmıştır. Mahkemedeki iddianamede, Erol Evcil’in Türkbank’ı almak istediği, banka müdür muavinlerinden Burhan Ünlüata isminin bu girişime engel olması üzerine Ünlüata’nın yakın arkadaşı olan borsacı Adil Öngen’e baskı yaptığı belirtildi. Erol Evcil’in Öngen’i defalarca telefonla arayarak tehdit ettiği öne sürülen iddianamede, sanığın kendi baskılarıyla sonuç alamaması sonucunda arkadaşı olan ünlü mafya Alaattin Çakıcı’yı bu olaya soktuğu belirtilmiştir.

Bu olayların dışında ise en başta söylediğimiz gibi; Nesim Malki cinayetini azmettirdiği gerekçesiyle tüm dünyada İnterpol tarafından aranan ünlü yeraltı adamı Erol Evcil, 1999 yılının 28 Kasım günü Bursa şehrinde bir villaya güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyon sonucu yakalanmıştır. Uzunca bir süre Bursa’da sorgulanan Erol Evcil’in son bir senedir Bursa’da saklandığı ortaya çıktı. Erol Evcil, Bursa Emniyeti’nde polise verdiği ifadede Nesim Malki cinayetini azmettirdiğini kendi ağzıyla itiraf etti.

Paylaş.