Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Dündar Kılıç

0

dundar-kilic-kimdir-1

Ünlü mafya babası Dündar Kılıç, 1935 yılında Sürmene’de dünyaya gözlerini açtı. Bilinenin aksine tam ve gerçek adı Dündar Alikılıç’tır.

Henüz küçük yaşlarda iken ailesiyle birlikte Ankara’ya göç etti. Seneler geçtikçe ve Dündar Kılıç genç bir delikanlı olunca zamanın Ankaralı mafyalarıyla yakınlık kurmaya başladı. Yakın arkadaşlarından olan Şahamettin Kınalı ile Ulus’ta bir kumarhane odasında oturdukları sırada ışıkların kapanması ile lakabı Kürt Cemali olarak bilinen Cemali Coşan öldürüldü ve bu cinayetten Kabadayı Mehmet sorumlu tutuldu.

Kürt Cemali‘nin öldürüldüğünü kendi gözleriyle gören Kılıç, can güvenliğinin olmaması nedeniyle ailesini alarak İstanbul şehrine götürdü. O dönemde ters düştüğü zamanın ünlü kabadayılarından Avni Çakıroğlu’nu silahla yaraladı. Bu dönemde bu olay haricinde sayısız yaralama ve ruhsatsız silah taşıma suçları nedeniyle cezaevine girdi.

1984 senesinde yapılan ünlü ”Babalar Operasyonu” kapsamında sorguya alındı. Silah ve uyuşturucu kaçakçılığı suçlamaları ile, Abuzer Uğurlu ve Behçet Cantürk isimleriyle birlikte yargılanmıştır. 5 yıllık yargılama sürecinden sonra beraat etmiştir. Dönem dönem yaptığı birçok basın açıklamasında devlet içinde faaliyet gösteren mafya ve çetelerden bahsetmiştir. 1994 senesinde ağabeyi Yahya Alikılıç’ı kaybetti.

Kızı Uğur Kılıç’ın de içine karıştığı Civangate skandalında da adı geçmiştir. Uğur Kılıç’ın bu olaylar sonucunda cinayete kurban gitmesi üzerine çıkan yorumlara; ”Karanlıkta koşanlar düşer!” şeklinde demeç vermiştir.

Susurluk skandalıyla beraber, bilgilerinden yararlanılmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Araştırma Komisyonu tarafından ifade vermeye çağrılmıştır. 1994 senesinde kızı Uğur Kılıç’ın ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ın özel ricasıyla Selim Edes ve Engin Civan isimleri arasındaki anlaşmazlığı çözmek için aracı olmuştur. Dündar Kılıç, bu olaylar başlayınca damadı olan Alaatin Çakıcı ile bir çok mafya gibi karşı karşıya gelmiştir. Kızı Uğur Kılıç, kocası Alaattin Çakıcı’dan ayrıldıktan hemen sonra Bursa’nın Uludağ ilçesinde kocasının adamları tarafından vurulmuştur.

Dündar Kılıç, 1999 yılının 10 Ağustos günü İstanbul’da üst solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti. Cenazesinde yeraltı, sanat ve iş dünyasının en ünlü isimleri bulunmuştur.

Paylaş.