Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Behçet Cantürk

0

behcet-canturk-kimdir-1

Türkiye’de yaşamış ünlü mafya babalarından Beco lakaplı Behçet Cantürk, 1950 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Babası Kürt, annesi ise Ermeni asıllıdır. Lakabı ‘Beco’ dur.

1975 senesinden itibaren, bazı kaçakçıların faaliyetlerine ortak oldu. 1975 yılında Türkiye Komünist Partisi’nin denetimindeki İlerici Gençlik Derneği’nin (Kısaca: İGD) tertiplediği Diyarbakır Lice protesto yürüyüşünü organize etti ve derneğe para yardımında bulundu. Aynı yıl askere gitmemek için rüşvet vererek çürük raporu aldı. 1977 yılında silah kaçakçılığına başladı. 1978 sonlarında Devrimci Doğu Kültür Dernekleri’ne (Kısaca: DDKD) üye oldu. Aynı tarihte, DDKD’yi maddi yönden güçlendirmek amacıyla çeşitli silahlar, mühimmat, uyuşturucu madde ve gümrük kaçakçılığına başlamıştır.

1979 senesinde Bulgaristan ülkesinden kaçak olarak PKK’ye silah getirdiği resmi kayıtlar aracılığı ile bilinmektedir. 1981 yılında, illegal olarak Suriye’ye gitti. ASALA üyeleriyle, ASALA – DDKD işbirliği ile uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetlerini birlikte organize etme kararı almıştır.

1981 – 1983 yılları arasında, Kapalıçarşı’daki bazı kuyumcu Ermeni ve Süryanilerle altın ve pırlanta kaçakçılığı yaptı. 1983 tarihinde Dündar Kılıç ve İsmail Hacısüleymanoğlu’nun, Kapalıçarşı’daki gayrimüslim ve Diyarbakırlılara, altın ve pırlanta kaçakçılığını ele geçirebilmek amacıyla baskı yapması üzerine, ASALA’nın Kapalıçarşı’ya yaptığı bombalı ve silahlı eylemi organize etmiştir. 1983′den 1994 yılına kadar Diyarbakır şehrindeki uyuşturucu tekelini elinde tutmayı başarmıştır. 22 Haziran 1984 tarihinde PKK üyesi olduğu gerekçesiyle Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı’nca tutuklandı.

1993 yılının Mart ayı itibariyle Akdeniz’de batırılan Kısmetim 1 gemisinde bulunan 3 ton uyuşturucuya Hüseyin Baybaşin ismi ile ortak olduğu, PKK’ye para toplanmasında kaçakçılar ile örgüt arasında aracılık yaptığı, Nisan 1992 tarihinde ”İranlı Hüsno” takma isimli şahıs ile birlikte Pakistan‘dan Türkiye’ye tam tamına 6 ton bazmorfin ve 5 ton esrar (marijuanna) getirdiği iddia edilmiştir.

Güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre Behçet Cantürk ile kardeşi Nizamettin Cantürk’ün İtalya ülkesinden bir gemi ile yaklaşık 15 bin adet Baretta marka tabancayı Mersin – Antalya üzerinden ülkeye soktukları ve bu silahların bir kısmının İran’a verilip karşılığında baz morfin alındığı geri kalan silahların ise yurt içinde dağıtıldığı belirtilmiştir. Annesi Ermeni olup ismi Hatun’dur. Dayısının ismi ise Sietro’dur ve halen Halep’te kuyumculuk ve ticaretle uğraştığı bilinmektedir.

Paylaş.