Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Ayvaz Korkmaz

2

ayvaz-korkmaz-kimdir-1

Türkiye’nin en büyük arazi mafyalarından biri olan Ayvaz Korkmaz, 1960 yılında Malatya’da dünyaya geldi. Organize suç örgütü lideri ve İş Adamı’dır.

Varlıklı bir ailenin çocuğudur. Çeşitli nedenlerle 3 yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Yeraltının kirli işleriyle henüz 14 yaşında bir çocukken tanıştı. 22 yaşında ilk cinayetini işledi, cezaevine gönderildi ama 18 ay tutukluluk süresinden sonra serbest bırakıldı.

Özellikle 1997-1998 yıllında İstanbul’un özellikle Sultanbeyli ve Pendik bölgelerinde gerçekleştirdiği yasa dışı faaliyetlerle adını duyurdu. Başta Narkotik Şube Müdürü Ferruh Tankuş olmak üzere İstanbul Emniyeti’nden arasının çok iyi olduğu birkaç üst düzey isim sayesinde işlediği ve azmettirdiği cinayetleri gizlemeyi başardı.

Uzun süre INTERPOL tarafından kırmızı bültenle arandı. 5 cinayet, 10 kasten adam yaralama suçlarından dolayı aranırken 2000 yılında Ukrayna’da bir köy evinde yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Türkiye’ye getirildikten hemen sonra Korkmaz’a yakınlığıyla bilinen Musa Özel ve öz oğlu Dinçsoy Özel de gözaltına alındı.

Yakalanmadan önce o dönemde yaşanan Susurluk Skandalı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında; ”Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti. Susurluk olayıyla ilgili çetelerin işleri yargıya intikal etmiş konular. İnsan olarak hoşunuza gitti mi bu olaylar derseniz, hoşuma gitmedi derim. Ama Akın Birdal’ın vurulması hoşuma gitti. Akın Birdal vatan hainidir! Ben bir – iki önemli işimi hallettikten sonra zaten teslim olacağım. Birkaç suçtan aranıyorum ama devletime hesap vermekten kaçmıyorum, halletmemiz gereken işler olduğu için dışarıdayız. Elli ailenin sorumluluğu benim omuzlarımda.” demiştir.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi’nde sorgulanan Korkmaz, 21 Ocak 2000’de İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin verdiği kararla tutuklanarak Kartal Özel Tip Cezaevi’ne gönderildi. 17 Mayıs 2000 tarihinde Korkmaz ve beraberindeki tutuklu üç adamının, İspanya’ya 1 tonun üzerinde uyuşturucu gönderilmesi suçlaması da soruşturma dosyasına eklendi.

2002’de Küçükçekmece’deki mekanına yapılan polis baskınında 1 adet M-16 otomatik tüfek, 1 adet kalaşnikof marka otomatik tüfek, 2 adet tabanca, 3 adet susturucu, 3 adet saniyeli fitil, 5 adet tabanca kılıfı, 4 adet silah taşıma çantası ve çok sayıda mermi ele geçirildi.

29 Mart 2008 tarihinde Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

2009’da emniyete yapılan ihbardan sonra istihbarat güçleri tarafından 6 ay boyunca takip edildi. Takibin sonunda Ayvaz Korkmaz‘a ait 35 ev ve iş yerine yapılan eş zamanlı operasyonlarda kendisiyle beraber 31 adamı gözaltına alındı. Operasyonlarda çok sayıda silah ele geçirildi.

İddialara göre bugüne kadar iştigal ettiği suçlar şunlardır:

 • Silah kaçakçılığı
 • Uyuşturucu ticareti
 • Çek – senet işleri
 • Tehditle haraç alma
 • Arazi mafyacılığı
 • Yağmaya teşebbüs

Genel olarak bakıldığında Ayvaz Korkmaz‘ın adı bugüne kadar; İbrahim Cici’nin vurulması , Ramazan Çalkap’ın vurulması, fırıncı Tılmış Çelebioğlu’nun vurulması, Suavi Akalın’ın yaralanması, Mehmet Emin Biçer’in öldürülmesi, İran uyruklu İş Adamı Alaaddin Nırscumad Nejahan’ın kaçırılarak alıkoyulması, İran uyruklu bir başka kişinin uyuşturucu ticareti anlaşmazlığı nedeniyle öldürülmesi, Yaşar Karagöl’ün silahla tehdit edilmesi ve Arnavut Hacı’nın kaçırılması olaylarına karıştı. Ayrıca; Kemal ve Cemal Sarıtaş kardeşlerin öldürülmesi, Salih İbrahim Gedik’ten 50.000 lira ve otomobil gasp edilmesi, Narkotik Şube Komiseri Bora Barış Güler’in katili Nasmi Deliktaş’ın cezaevinde yaralanması, Metris Cezaevi İnfaz ve Koruma Müdürü Veli Ünal’ın silahla vurulması olaylarından da sorumlu tutuldu.

Paylaş.

2 yorum

  • Evren tarafından

   Adam interpolle kırmızı bültenle aranmış, sen naptın? Mahallede haraçmı kestin hay Allahım ya.