Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Ahmet Turgut (Kürt Ahmet)

13

ahmet-turgut-kurt-ahmet-kimdir-1

1935 yılında Ankara’nın Haymana ilçesine bağlı Yenice (Sındıran) köyünde dünyaya gelmiştir. Haymanalı Kürtlerden olması nedeniyle de Kürt Ahmet lakabıyla nam salmıştır.

Kamuoyu tarafından iş adamı olarak bilinmektedir.

Eğitim hayatına Ankara Devrim İlkokulu’nda merhaba diyen Kürt Ahmet, İlkokulu bitirdikten hemen sonra Gülveren Orta okulunda ikinci Kademe eğitimini tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Aydınlıkevler Ticaret Lisesi’nde tamamlamıştır. Ankara’da eğitimini bitirdikten sonra Erzurumlu bir ailenin kızı Melahat Koç ile tanışarak yıldırım nikahı ile evlenmiştir. Evlilik sonrasında tamamen Ankara’ya yerleşmiştir. Kürt Ahmet yaşamı boyunca 2 kez evlenmiştir ve ilk evliliğinden 4, ikinci evliliğinden 1 olmak üzere toplam 5 çocuğu vardır. Öz oğlu İdris Melih Turgut da kendisi gibi mafya babasıdır. (İdris Melih Turgut’un karıştığı ‘Kıbrıs Çatışması’ videosunu izlemek için tıklayınız.) Kürt Ahmet’in diğer oğlu Özdemir Turgut da bir dönem siyasete atılarak ANAP’ın Ankara İkinci Bölge Adayı olmuştur.

Aile mesleği olduğundan dolayı gençliğinde hayvancılık işleriyle uğraşarak ticarete atılmıştır. Hayvancılıktan istediği oranda para kazanamayan Turgut, 1970’li yılların başından sonra matbaacılık ve kağıt işleriyle de uğraşmıştır.

Ahmet Turgut‘un yasa dışı faaliyetleri kamuoyuna pek fazla yansımasa da gözardı edilecek kadar az değildir.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2004 yılında gasp, tehdit, adam yaralama gibi suçlamalardan dolayı 50 adamıyla birlikte gözaltına alınmıştır fakat kanıt eksikliğinden dolayı hiçbir cezai müeyyide uygulanmamıştır. Yargılamanın sonunda tutuklu bulunan 8 sanık da serbest bırakılmıştır.

Ayrıca yine 2004 yılında istihbarat güçleri tarafından yürütülen diğer operasyonlarda Turgut’a ait bir iş yerinden kötü amaçlarla saklanan 30 adet gizli kaset ve 1 adet el çantasına yerleştirilmiş gizli kamera ele geçirilmiştir.

2008 yılında bir iş adamının ”Kene gibi kanımı emdiler, toplam 200 milyon $ parama zorla el koydular” şikayeti üzerine harekete geçen Ankara polisi, ‘Kene 06 Operasyonu’ adı altında Kürt Ahmet ve çetesini çökertmiştir. Yapılan incelemeler sonucu Kürt Ahmet ve adamlarının, gözüne kestirdiği iş adamlarına Kıbrıs’da zorla kumar oynatıp servetlerine el koyduğu tespit edilmiştir. Bu operasyonlarda Ahmet Turgut‘un yanı sıra çeteye ait 20 eleman da ‘nitelikli yağma’ ve ‘çete’ suçlamasıyla gözaltına alınarak tutuklanmıştır.

Çeşitli suçlardan dolayı 2013 yılında tekrar Hakim karşısına çıkan Kürt Ahmet, yazılı hazırladığı savunmasını mahkemeye verdikten sonra, ”Ben 80 yaşımdayım, ne bir örgüte üye oldum ne de bir örgüt kurdum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

İddialara göre iştigal ettiği bazı suçlar şu şekildedir:

 • Çek – senet işleri
 • Silahla tehdit
 • Suç örgütü yöneticiliği yapmak
 • Gasp
 • Adam yaralama

Turgut, karanlık faaliyetlerinin yanı sıra aynı zamanda fakir – fukara ve zora düşmüşlere yardım etmesi ile de tanınmaktadır.

Paylaş.

13 yorum

 1. UYARICI tarafından

  Oğlum akıllı olun, ALLAH yolundan Kuran-ı Kerim ışığından ayrılmayın. Kendinizi ona buna kullandırmayın. Okuyun, meslek sahibi olun ve en önemlisi asli görevimiz olan şey ise ALLAH’a kulluk edin

 2. Ekrem TEKER tarafından

  Sedat Peker’in web sitesine yazdım yayınlanmadı buraya yazmaya karar verdim Ankara’da İrem Ekmekci ERTEK isimli bir psikiyatrist hastalarına deney yapıyor bana da yaptı insanlar görmeye başladım hatta Cumhurbaşkanlığı’na yazdım mesajımı Sağlık Bakanlığı’na gönderdi ama hala çalışıyor yada ben halüsinasyon görüyorum.