Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Ahmet Tekin Baykal

7

ahmet-tekin-baykal-kimdir-1

Türkiye’nin ‘Altın Tabancalı Baba‘ ve ‘Türk Camarosu‘ isimleriyle tanıdığı Ahmet Tekin Baykal, Aydın doğumludur. Yaşayan en büyük mafya babalarından biridir.

1991 yılından itibaren İzmir, Manisa, Uşak ve Afyon şehirleri başta olmak üzere en etkili olduğu yer Ege Bölgesi’ydi. Sedat Peker ile tanışıklığı ve dostluğu olduğu bilinir.

1997 yılında ‘çete lideri’ olduğu iddiasıyla tutuklandı, cezaevinden çıktıktan bir süre sonra tekrar suç örgütü kurduğu gerekçesiyle aynı suçtan cezaevine gönderildi. 1990’lı yılların sonlarına doğru 18 cinayet, 7 yaralama, adam kaçırma, işkence ve haraç gibi eylemleri yönlendirdiği iddiasıyla aranan Baykal, ‘devlet tarafından kullanıldığını’ ileri sürdü.

2007 yılının Aralık ayında, İbrahim Tatlıses’in Kuşadası’ndaki otelinde Sami Hoştan ve bazı işadamları ile sanatçıların da katıldığı bir kumar günü düzenlendiği haberini alan Ahmet Tekin Baykal, kendisinden izin alınmadığı için oteli bastı. Olaydan sonra Tatlıses’in otelden kaçtığı, Baykal’ın bir daha ilçeye gelmesini yasakladığı, Sami Hoştan’a da 1 milyon $ ceza kestiği, bu parayı taksitlerle aldığı belirtildi. İbrahim Tatlıses skandalından sonra Özcan Deniz’in Çeşme’de verdiği bir konser sonrasında vurulması olayına da adı karıştı.

2008 yılı içerisinde İzmir başta olmak üzere Aydın, Balıkesir, Muğla, Samsun, İstanbul, Ankara, Mersin, Kayseri, Zonguldak ve Antalya’da bulunan emniyet birimlerinin geniş çaplı şekilde organize ettiği ‘Anafor Operasyonu’ adı altında, Kuşadası’ndaki çiftliğine özel harekat timlerinin içinde bulunduğu Sikorsky helikopterle baskın yapılmış ve Ahmet Tekin Baykal birçok adamıyla beraber yakalanmıştı. Operasyon kapsamında 100 ev ve 35 işyerine baskın yapıldı. Baykal’ın villasında arama yapan ekipler villa içerisinde açılan tünelleri, işkence odalarını incelemeye aldı ve usulsüz yollardan elde edildiği tespit edilen yüklü miktarda paraya el koydu. Baykal’ın tutuklanmasının yanı sıra, sağ kolu olarak bilinen Barış Vural da çıkarıldığı mahkemede 34 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

11 Nisan 2016 tarihinde Adana Kürkçüler E tipi kapalı cezaevinde Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in tabancayla öldürülmesi olayında da Baykal’ın parmağı olduğu ortaya çıktı. Aldındöken’i kalbinden vuran Baykal’ın adamı Gültekin Alan, cinayetten hemen sonra sosyal paylaşım sitesinde Baykal’la olan fotoğrafını akrabaları aracılığıyla yayınlayarak; ”Değerli büyüğümüz Ahmet Tekin Baykal tüm dostlarına ve sevenlerine selam eder” paylaşımını yaptı. Olay sırasında ayrıca Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in babası Necmettin Altındöken de karın boşluğu ve kalçasından yaralandı. (Özgecan Aslan: 11 Şubat 2015 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde tecavüz girişimine direndiği için katili Suphi Altındöken tarafından bir minibüste öldürülen üniversite öğrencisi.)

Resmi olarak iştigal ettiği suçlar şunlardır;

 • Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak
 • Çek – senet tahsilatı
 • Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak
 • İhaleye fesat karıştırmak
 • Nitelikli yağma
 • Adam kaldırma
 • İşyeri kurşunlama

Bugüne kadar birçok irili ufaklı çetenin liderliğini yapan Ahmet Tekin Baykal yaşamını hala Van M Tipi Kapalı Cezaevi’nde sürdürmektedir.

Paylaş.

7 yorum

 1. ALİ CAN tarafından

  MALATYALI URFİ CETİNKAYAYA…………YADA MEHMET ALİ AĞCAYA KAFA TUTSUN BAKALIM NE OLUYOR YADA URFALI SEDATBUCAK DREJ ALİ MARDINLI SİNCAR AŞİRETİ BUNLARA KAFA TUTSUN BAKALIM AHMET TEKİN BAYKAL

 2. ALİ CAN tarafından

  MUSTAFA BAYRAM BİR LİDER BIR ASALET BIR EMRIYLE MILYONLAR KURBAN OLUR YIĞİTLİĞİNE GELMİŞ GEÇMIŞ HZ HAMZADAN SONRA EN CESUR INSANDIR KIMSEYE BOYUN EĞMEYEN ZALİME ZULME KARŞI HZ ÖMERIN ADALETI GIBI HZ HAMZANIN KILICI GIBİ KESKIN OLMUŞTUR BEN SENI TANIDIĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM ALLAH SENİ BİZİM BAŞIMIZDAN EKSIK ETMESİN KEŞKE HEP GENÇ KALSAYDIN KEŞKE SENİ ESKISİ GIBI GORSEK MILLETIN KAHRAMANISIN SEN ALLAHIM YARDIMCIN OLSUN DARDA KALMAYASIN AŞIRETLERE AĞALARA ZULUMCULARA ZALİMLERE DIZ COKTURMUŞ YIGIT ADAM KAHRAMAN ADAM KELIMLER BILE KIFAYETSIZ KALIYO MUSTAFA BAYRAM DEMEK ADAM.DEMEK YIGITLIK DEMEK CESURLUK

 3. Metin tarafından

  Biz Aydınlılar olarak tekin abimizden zarar görmedik zor gün abisi ve düşenin dostu sizin abileriniz size bizimkiler bize üstad sizin abileriniz madem orda Ege de ötseydi biz çok abiler gördük bu abilerin şahsi icraati Laz’ım araştırın araştıranızda bilemezsiniz yanında binlerce insan varya onlar yapıyor ama tekin abi neyse neyse biz öyle adamın yeğeniyiz ki etiketi sevmeyip dedikoduyu da sevmeyiz siz kimin yeğeniniz o ayrı kardeş