Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Abuzer Uğurlu

0

mafya-silahi-1

Ülkemizde yaşayan büyük mafyalardan biri olan Abuzer Uğurlu, 1943 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir.

1966 – 1973 seneleri arasında ülkemiz Türkiye’ye 27 milyon adet otomatik silah mermisi ve 70.000 adet dolaylarında yurtiçine ağır silah sokulmasıyla ilgili olarak yargılanmıştır. Fakat delil yetersizliği nedeniyle beraat etmiştir. Ünlü baron Uğurlu, kısa bir zaman sonra Bulgaristan ülkesine gitti ve orada yaşamaya başladı. Yurtdışında da kaçakçılık işlerini sürdüren Uğurlu, bu ülkede işlerine yürütmeye devam etti. 1974 senesinin sonlarında çıkan af yasası ile bazı suçları af kapsamında affedilmiştir.

1978 senesinde mecliste hükümet kuran Cumhuriyet Halk Partisi’nin Milliyetçi Hareket Partisi’nin adamı Gün Sazak’ın yerine Gümrük ve Tekel Bakanı yaptığı Tuncay Mataracı isminin, Abuzer Uğurlu’dan rüşvet aldığı ve onun istediği adamları Gümrük Müdürü yaptığı 12 Eylül olayından sonra ortaya çıkmıştır. Bu sırada Milliyet gazetesinin büyük hisselerini satın almak isteyen Kemal Derinkök’ün, Abuzer Uğurlu’yla yakın dostluğu vardı. Abdi İpekçi suikastının en büyük şüphelisi ve tetikçisi olarak ilgili mahkemeler tarafından idama mahkum edilen ünlü isimlerden Mehmet Ali Ağca, bu cinayetten önce Abuzer Uğurlu’dan yardım gördüğünü söylemiştir.

Abuzer Uğurlu’nun resmi kayıtlara göre iştigal ettiği bazı suçlar:

• Silah kaçakçılığı
• Uyuşturucu kaçakçılığı
• Çek – senet işleri
• Adam yaralama

Ünlü mafya Abuzer Uğurlu, 1984 yılında Milli İstihbarat Teşkilatı ve İstanbul Emniyeti’nin ortak yürüttüğü ”Babalar Operasyonu” isimli Türkiye çapındaki operasyonlarda kıskıvrak yakalanarak tutuklanmıştır. 1987 senesinin ortalarında tekrar tutuklanan ve 1988 yılında tekrar serbest bırakılan Abuzer Uğurlu hakkında 1991 yılında İstanbul DGM’de 36 sene hapis istemi ile özel bir mahkemede dava açılmıştır. 1999 yılının 20 Ekim günü İstanbul şehrinde bu sebeple tekrar yakalanmıştır.

Paylaş.