Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Yakuza

0

japon-yakuza-1

”Yakuza” Japonya’da faaliyet gösteren geleneksel organize suç örgütlerinin üyelerine verilen isimdir. Yakuza’nın 17.yüzyılda ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. Günümüzde ise dünyanın en önde gelen mafya gruplarından biridir, hatta bundan öte; bir fenomendir.

Japon hukuki termolojisine göre Yakuza örgütünde faaliyet gösteren gruplar, ”Boryokudan” yani ”şiddet” gruplarıdır. Yakuza üyeleri bunu hakaret olarak görmektedirler. Batı ülkelerinde ise Yakuza grupları bu isimden çok ”Japon mafyaları” olarak bilinir. Tıpkı İtalyan mafyaları gibi kendi ülkeleri dahil Avrupa’nın ve Asya’nın bir çok ülkesinde korkunç rakamlarda adamı bulunur.

Yakuza mafyaları genelde siyaset adamlarının arkasında görev yaparlar. Eğer siz biz Yakuza üyesi iseniz ve babanız size bir kız beğenmişse, reddetme gibi bir lüksünüz olmaz. Babanızın önerdiği kızla evlenmeyi kabul etmezseniz cezası ölümdür.

Japon mafyası ”Yakuza” nın adı, isimli bir kart oyunundan gelir. Anlamı ”hiç bir şey için iyi” demektir. Sözkonusu oyunda 8, 9, ve 3 sayılı kartların alınması 0 (sıfır) skoruna tekabül eder ve bu rakamlar;

8 = Ya
9 = Ku
3 = Sa

yani ”Yakuza” ismini oluşturur. Yakuzaların bu ismi almasının sebebi, en çok beceriyi en az şansı simgelemesidir.

Paylaş.