Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Yakuza İstanbul’da!

0

japon-yakuza-istanbulda-1

Japonya merkezli ünlü Yakuza mafya grubu, ülkemizin metropol kenti İstanbul‘a ofis açtı. Ejderha dövmesiyle ünlü örgütün, İran’dan aldığı uyuşturucuyu Japonya’ya gönderdiği belirlendi. Birleşmiş Milletler dünya üzerinde uyuşturucuların ve diğer maddelerin üretimi ve dağıtımı yapılan bölgeleri incelediği 2012 yılı raporunu yayınladı.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre; 112 sayfalık raporda ülkemizin dünya uyuşturucu ticaretinde önemli bir bölge olduğuna dikkat çekildi.

Türkiye’de 13 ton eroin ele geçirildiğinin yazıldığı rapora göre resmi kayıtlara bakıldığında dünya üzerinde güvenlik güçlerinin ele geçirdiği en fazla eroin İran ülkesinde. İran’da tam tamına 33 ton eroin narkotik polisleri tarafından ele geçirildi. Türkiye’deki eroin miktarı ise dünya üzerinde ele geçirilen uyuşturucuların tümünün % 16 ‘sına eşit. Türkiye ‘de ele geçirilen eroin oranında azalma gözlendiği kaydedilirken Türk polisinin uyuşturucu kaçakçılarına karşı sert uygulamalarının İngiltere ‘deki uyuşturucu dağıtımını da azalttığı belirtildi.

Raporda; ”İranlı mafya babaları metamfetamin ticaretine ağırlık vermeye başladı. Japon Yakuzalar ise İstanbul açtığı şubelerinden, İran mafyasıyla birlikte bu ülkede üretilen metamfetaminleri Türkiye üzerinden Japonya’ya kaçırıyor.” açıklaması yapıldı.

Sözkonusu raporda öne çıkan maddeler şu şekilde;

• Türkiye’de ele geçirilen haşhaşta artış var. 2009′da 10 tonluk haşhaş ele geçirilirken 2010′da bu oran 29 ton.
• Uyarıcı ve halüsinasyon görmeye neden olan metamfetamin (meth) en çok Türkiye’de ele geçirildi. Türkiye’de 126 kilogram metamfetamin ele geçirilirken, ikinci sırada 124 kg ile İsveç yer aldı. İki ülkenin oranları, Avrupa ‘da ele geçirilen metamfetaminin yarısına eşit.
• Depresyon ve psikolojik rahatsızlıklara sebep olan ekstazinin yaygın olarak görüldüğü ülkeler; Fransa, Almanya, İngiltere ve Türkiye. Fakat ekstaziye en çok rastlanan ülke Hollanda.
• Dünyada ekstazi (İngilizce: extacy) üretilen laboratuvarların azaldı. Kanada ve Türkiye’de ekstazilerin de üretildiği yasadışı laboratuvarların varlığı hakkında raporlar var.
• Eroin üretimi artık Türkiye’de değil Afganistan’da yapılıyor.
• Uyuşturucu ticareti ile silahlı terör örgütlerinin ilişkisi öne çıktı. Buna Kolombiya’daki FARC ve Türkiye’de eroin kaçakçılığı yaparak kendini finanse eden PKK örnek gösterilebilir.

Ejderha dövmeli örgüt Japonya’da 300 yıllık bir geçmişe sahip olan Yakuza mafyası, dünyanın en kuvvetli mafya grupları arasında yer alıyor. Kendi içindeki katı kuralları ve organize yapılarıyla tanınan örgütün aktif olarak yaklaşık 102 bin üyesi bulunuyor.
Yamauchi-gumi, Sumiyoshi-kai, İnagawa-kai ve Kodo-kai adında 4 ayrı fraksiyonu olan Yakuza mafyası Japonya’daki tüm şehirlerde aktif olarak suç işliyor. Raporlara göre belediye başkanlarının arkasındaki isim olan bu mafya grubu Japonya’daki her şehri istediği gibi yönetiyor. Yakuza’ların en büyük özelliği ise vücutlarında taşıdıkları dev ejderha dövmeleri.

Üyelerinden birinin hata yapması sonucunda hataya neden olanın bir parmağı, örgüte bağlılık göstergesi olarak feda ediliyor.

Yakuzalar geçen yıl Japonya‘yı vuran deprem ve tsunami felaketinden sonra bölgeye gıda ve barınma yardımında bulunmuştu.

Paylaş.