Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Salvatore Lucania (Charles Lucky Luciano)

0

charles-lucky-luciano-kimdir-1

Charles ”Lucky” Luciano yani gerçek ismiyle Salvatore Lucania, 24 Kasım 1897 İtalya doğumludur. Lakabı İngilizce’de ‘Şanslı’ anlamına gelen ‘Lucky’ dir.

Sicilyalı Amerikan kökenli bir kanun kaçağıdır. 1920′li yıllarda pek çok ünlü mafya babası gibi Lucky Luciano da sahip olduğu tüm gücünü ve servetini içki yasağından elde etmiştir. Dünyanın en ünlü mafya babalarından Al Capone‘un Chicago şehrindeki yükselişine benzer biçimde şanslı Luciano da New York şehrinde aynı şekilde hızla yükseldi.

İkinci Dünya Savaşı öncesinde cezaevine atılsa da işlerini parmaklıklar arkasında da sürdürmeyi başarmıştır. İtalya Sicilya’daki güçlü bağlantıları sayesinde, İtalya ülkesinin müttefikler tarafından işgali sırasında Amerikan istihbarat birimleri ile işbirliği yaptığı tarih kitaplarında çokça bahsedilir. Charles Luciano, modern organize suçların babası ve İkinci Dünya Savaşı sonrası uluslararası eroin ticaretinin yayılmasının mimarıdır. Zamanın en tehlikeli ve ünlü mafya babalarından biridir.

Zamanımızın en ünlü basın organlarından Time dergisi, Charles Luciano’yu 20. yüzyılın en etkili 20 mimarlarından ve titanlarından biri olarak sınıflandırmıştır.

Charles ”Lucky” Luciano 26 Ocak 1962 yılında İtalya’nın Napoli kentinde hayata gözlerini yumdu.

Paylaş.