Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Kolombiya Mafyası

0

kolombiya-mafyasi-1

Kolombiya suç grupları birçok yönüyle birbirleriyle benzerlik göstermektedir. Diğer uluslararası suç örgütlerinden farklı olarak; belli başlı işlerde değil, akıllara gelen tüm suç alanlarında faaliyet göstermektedir.

Yasa dışı uyuşturucu ticaretinde en gelişmiş ağına sahiptir ve bu konuda dünyada kendilerine rakip olabilecek bir örgüt yoktur. Kolombiya mafyası, Avrupa’daki diğer mafya babalarıyla iş birliğine girerek, son 10 yılda büyük bir hızla artan bir sevkıyat kapasitesine ulaşmıştır. Hatta geçtiğimiz yıllarda Türk mafya babası Kürşat Yılmaz‘ın da adının karıştığı, ‘Kısmetim 1’ isimli gemiye yapılan baskın sonrası, gemilerin Kolombiya mafyaları tarafından yollandığı saptandı.

Kolombiya yeraltı dünyasının en ünlü örgütü ‘Cali‘ suç grubudur. Diğer suç gruplarından daha hızlı yayılmış ve faaliyet bölgelerini her geçen gün daha da genişletmektedir. Cali suç grubu gibi, diğer suç grupları da yapılanmasında ‘hücre tipi’ şeklinde kadrolaşmaktadırlar. Bu yapılanma tekniği sayesinde örgüt tabanındaki bağlantı ortadan kaldırılmış ve ihanet ya da örgütü içten çökertme gibi tehlikeler en düşük seviyeye indirilmiştir. Cali suç örgütünün faaliyetleri tıpkı Rus suç örgütleri gibi şirketler üzerinden maskeleyerek idare edilmektedir.

Kolombiya’nın en güçlü örgütü ‘Cali’ haricinde 800 kadar daha örgüt bulunduğu tahmin edilmektedir. Bu örgütlerde tahmini olarak, direkt veya dolaylı yollardan görev yapan 125.000 mafya elemanı vardır.

Kolombiyalı suç grupları kendi ülkeleri dışında özellikle Güney Amerika kıtasında, kısmen de Avrupa ülkelerinde lojistik ve pazarlama gibi konularda uzmanlaşmışlardır.

Kolombiya mafya babalarının en iyi pazar noktası Amerika’dır fakat son yıllarda ağırlaşan ve kötüleşen ticaret şartları nedeni ile Doğu Avrupa mafyaları ile ilişkilerini yoğunlaştırmışlardır. Bu uyuşturucu pazarında yalnızca eroin değil, farklı uyuşturucu maddeler de satılmaktadır. Son yıllarda gerçekleşen bu uyuşturucu trafiği özellikle Doğu Avrupa’da, Kolombiya mafyasını daha güçlü konuma getirmektedir.

Paylaş.