Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Ilich Ramirez Sanchez (Çakal Carlos)

0

ilich-ramirez-sanchez-cakal-carlos-kimdir-1

Ilich Ramirez Sanchez (Okunuşu: İliç Ramirez Sançez) yani daha çok Çakal Carlos lakabıyla bilinen ünlü mafya Marksist – Leninist bir ailenin çocuğu olarak Venezuela ülkesinin Karakas şehrinde dünyaya gelmiştir. Birçok yasadışı faaliyette yer almış olan Çakal Carlos, 2007 yılında yakalandığından beri Fransa ülkesinde bulunan Fleury Merogis cezaevi’nde cezasını çekmektedir.

Uzun bir dönem Marksist gençlik örgütlenmelerinin içinde yer alan Çakal Carlos, 1975 senesinde Filistin Halk Kurtuluş Cephesi; kısaca FHKC olarak bilinen kamplarda eğitilerek Yahudi gücü İsrail‘e karşı savaşmaya başlamıştır. İsraille ilişkisi olan çoğu banka, dernek, gazete ve elçiliklere dünya basınında büyük ses getiren bombalı saldırılarda bulunmuştur.

1980′li yılların sonlarına doğru dünyanın en çok aranan adamı olarak ilan edilen Carlos, CIA, Mossad, Interpol ve Fransız istihbaratı gibi büyük oluşumları anlaşılmayan bir biçimde birçok kez atlatmayı başarmıştır. Özellikle yine 1980 yıllarında yaptığı terörizmsi faaliyetler ile adını duyuran Ilich Ramirez Sanchez, kendisi hakkında birçok kitap yazılırken, hayatı da defalarca birçok kez filmlere konu olmuştur.

Diğer bir lakabı ”Binbir surat” olarakta bilinen Çakal Carlos’un en ses getiren eylemlerinden birisi de Avusturya’nın Viyana şehrindeki OPEC toplantısında, aralarında 10 petrol bakanının da bulunduğu tam 70 kişiyi rehin alması ve olay sonrası rehineleri Cezayir ülkesine kaçırmasıdır. Ilich Ramirez Sanchez tam 25 yıllık bir kovalamacanın ardında sonunda 1994 yılında yakayı ele vermiştir. Fransız ve Sudan istihbarat gruplarının ortak olarak düzenledikleri eş zamanlı operasyonlar ile yakalanmıştır.

Şu anda Paris şehrindeki La Santé isimli cezaevinde ”Kurbağa” takma isimli gizli fransız polislerinin suikast girişiminden yeni kurtulmuştur. 1975 yılında şaşırtıcı bir şekilde müslüman olan Çakal Carlos’un ismi Salim Muhammed Nuri olarak değişmiştir.
Ilich Ramirez Sanchez geçen yıl (2012) Paris cezaevi’nden telekonferans teknolojisinden yararlanarak röportaj vermiştir.

Paylaş.