Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Aslan Usoyan (Dede Hasan)

4

aslan-usoyan-kimdir-1

Eski mafya babalarından Aslan Usoyan 1937’de Tiflis’te dünyaya gelmiştir. Ermeni ve Rus karışımı, ırkçı görüşleri savunan bir mafya örgütünün lideriydi. ”Dede Hasan” (Kürtçe olarak ”Bapir Hesen” denmekteydi) ve ”Rusya’nın Mafya Kralı” lakapları ile karanlık dünyaya nam salmıştır. Yaptığı faaliyetler nedeniyle Türk düşmanı olduğu iddia edilmektedir.

Ermenistan sınırları dışına çıkan ve zamanın ”Gürcistan Sovyet Sosyalist Devleti” olarak geçen sınırlar içersine göç eden bir Yezidi ailenin evladıdır.

Daha 20’li yaşlarda iken hırsızlık suçundan dolayı cezaevine girdiği bilinmektedir. Gençlik yıllarından sonra Türk basınına yansıdığı kadarıyla PKK ile bağlantısı olduğu iddia edilmişti ki doğru bir düşünce olduğu son yıllarda ortaya çıkmıştır. (2010 senesinde, gizli yapılanma WikiLeaks tarafından Terör Örgütü PKK’ya kaçak Rus yapımı silah satışı yaptığı belgelerle ispatlanmıştır.)

Amerika Birleşik Devletleri’nin İspanya sınırları içerisinde büyükelçiliğinden Washington şehrine gönderilen evrakta, İspanya özel yetkili Başsavcısı Hose Pepe Grinda ile yapılan bir diyalogunda “Rusya, mafyayı aracı olarak kullanarak Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı PKK’yı silahlandırmaktadır.” ibareleri geçmektedir.

Rusya ülkesinden Terör Örgütü PKK’ya yapılan kaçak silah yardımları, Aslan Usoyan’ın sağ kolu olarak bilinen ve takma ismi ”Genç Şakro” olarak bilinen Zahar Kalaşov’un yönetimi ve gözetimi altında yapılmaktaydı. Zahir Kalaşov 2006 yılında İspanya ülkesinde yapılan özel bir operasyonla yakalanıp cezaevine gönderilmiştir.

Yaptığı faaliyetlerle özellikle Rusya’da kendisinden çok korkulan bir mafya babası haline gelen ”Dede Hasan”, zaman zaman suikast girişimlerine maruz kalarak birçok tehlikeyi yaralanarak atlatmıştır. Bu olaylar sayısız kez Rus basınına malzeme olmuştur.

Aslan Usoyan yani ”Dede Hasan”, 2013 yılının henüz başlarında iken Rusya’da bulunan ”Karetni Dvor” isimli bir bir restoranın kapısında silahlı saldırıya uğrayarak 75 yaşında hayatını kaybetmiştir. Ayrıca Usoyan’ı öldüren kimliği belirsiz suikastçı, yanlışlıkla bir kadını da silahla vurarak yaralamıştır.

Paylaş.

4 yorum

  1. selam tarafından

    Öldüren kişi moskova bütün pazarşarın haracını yiyen lotu rövşen caniyevdir oda geçen sene istanbulda öldürüldü.azerbaycan lenkarandaki cenazesibe bir çok ünlü türk sanatçıda katıldı.