Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

Vito Genovese

0

vito-genovese-kimdir-1

Vito Genovese, Amerika yeraltı dünyasının gelmiş geçmiş en büyük mafyalarından biridir. 27 Kasım 1897 yılında İtalya’nın Napoli kentinde doğdu. Vito genç yaşta evlenmişti ama eşi genç yaşta ölmüştü. İkinci eşi Anna Petillo’dur. Anna Petillo evliydi ve Vito bu kadına aşık olmuştu. İşte bu yüzden Anna’yla evli olan adamı 1931 yılında yüksek bir binadan aşağı bırakıp katili olmuştur.

Vito Genovese yeraltının kirli dünyasına 1917′de çömez olarak adım attı. Bu pis işe en başta poker masasında serseri arkadaşlarıyla bir iş adamını 60.000 $ dolandırarak gerçekteştirdi. İşin ilginç yanı Vito’nun masaya koyduğu 10 $’lık banknotlarda sahteydi. (Kendisi açıklamıştır.) Bu parlak kariyerine kendisi gibi Napoli doğumlu olan Joe Masseria isimli mafya babasına hizmet ederek devam etti.

Kayıtlara geçen ilk resmi suçu ise gangster olmaktı ve silah taşımaktan polis tarafından tutuklandı ve 60 gün ceza aldı. Daha sonra işleri büyütüp kalpazanlık, alkol, kadın satışı ve adam öldürme suçları işledi. Fernando Boccia cinayeti Amerika’da büyük ses getirmişti. Bir kaç sene sonra bu suçlara uyuşturucu ticaretini de ekleyen Vito, yaşadığı tarihte öyle bir köprü görevi görüyordu ki zamanında Amerika’nın en büyük uyuşturucu satışı gerçekleştiren mafya babası olarak tarihe geçti. Vito bu uyuşturucuların büyük bir bölümünü Hindistan, Pakistan ve Afganistan’dan getirtiyordu. 1959 yılında uyuşturucu satışı suçundan yakalanarak 15 yıl hapis istemiyle cezaevine gönderildi.

Bir çok suç işlemesindeki asıl sebep babalar babası yani ”Capo di tutti capi” olmaktı. Bu hedefi için bir çok mafya babasına ve siyaset adamlarına suikast düzenlemişse de bazı sebeplerden dolayı başarısız olmuştur.

Vito Genovese Amerika’nın Springfiel Hapisane’sinde tahliye olmasına 5 yıl kala 14 Şubat 1969‘da hayata gözlerini yumdu.

Paylaş.