Windows 10 activation keys for sale in Microsoft Store. At the first glance on such cheap Windows 10 serial keys sale, you'll be shocked, but it's true Office Professional Plus 2016 Key Windows 10 product Key sale buy Windows 7 Key parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ parajumpers sale

John Gotti (Godfather)

0

john-gotti-godfather-kimdir-1.jpg

John Gotti yani tam adıyla John Joseph Gotti Jr. 27 Ekim 1940’da dünyaya gelmiştir. Hem İtalyan hem Amerikan mafya babası olarak bilinmektedir.

The Dapper Don, Godfather veya The Telfon Don olarak da tanınmaktadır. Babası John Gotti Sr., annesi Fannie Philomena Gotti’dir. Çocukluğunun büyük bir kısmı Brooklyn’de geçmiştir.

Öz erkek kardeşleri olan Peter , Gene, Richard  ve Vincent , hayatları boyunca aynı ağabeyleri John gibi mafya dünyasının içinde olmuşlardır.

İtalyan – Amerikan melezi, efsane mafya babasıdır. 1985 yılında ‘Gambino Ailesi‘ isimli suç örgütünün eski lideri olan Paul Castellano’yu Sparks Steak House isimli bir et restoranına girerken kurşunlayarak öldürmüştür. Bu ölümden sonra ailenin bir araya toplanmasıyla kaptan (elebaşı) oy çokluğuyla kendisi seçilmiştir.

Hal, tavırları ve özellikle aşırı pahalı ve gösterişli elbiseler giymesi nedeniyle Amerikan kamuoyunun ilgisini çekmeye başladıktan sonra medyaya Godfather olarak anılmaya başlandı. Gambino liderliği döneminde, yaşadığı bölgede düzenlediği ultra lüks partiler sayesinde popülerliği kat be kat artmıştır.

Elebaşı olduğu süreçte John F. Kennedy Havaalanı ve New York’taki bir çok önemli bölge kendi mafya grubunun elindeydi. Özellikle bu bölgelere ağırlık verilmesinin nedeni de John Gotti‘nin kişisel danışmanı ve aynı zamanda sağ kolu olan Aniello Dellacroce isimli gangsterin tavsiyeleridir. Danışman Dellacroce, grubun içinde John Gotti‘den sonra sözü geçen ikinci kişidir.

Amerika’nın New York şehrinde kara işler yürüten Gambino mafya ailesinin 1986’dan başlayarak tam 6 yıl liderliğini yapmıştır. Gambino mafya ailesi, o yıllarda Amerika’nın en güçlü suç örgütü olarak kabul ediliyordu.

Zaman zaman medyaya verdiği röportajlarda hükümeti sert bir dille eliştirmesi ve üstü kapalı bazı kişileri tehdit etmesi ile sık sık gündeme gelmiştir. Bu tehditlerden ötürü bir kaç kez mahkemeye verilse de herhangi bir ceza almamıştır. ‘The Thelfon Don‘ lakabı da Brooklyn Federal Mahkemesinde görülen bir davadan beraat etmesi ile medya tarafından verilmiştir.

Ülkesindeki tanınırlığını artırdıktan hemen sonra FBI tarafından izlenmeye alınmıştır. FBI, Gotti’yi bir apartman katında işlediği cinayetleri ve yaptığı yasa dışı işleri bir adamıyla tartışırken ses kaydı almayı başarmıştır. İşin en ilginç kısmı ise Gotti’nin, sağ kolu ve en güvendiği adamı olan Dellacroce’a ağza alınmayacak küfürler savurmasıydı.

Federal mahkeme, elde edilen ses kayıtlarının yeterli derece kanıt olmasına kanaat getirerek Gambino ailesinde bulunan mafyaların tümüne yakınını ceza evine göndermiştir. Tutuklananlar arasında ‘The Bull’ takma isimli Amerika’nın tanınan mafya babalarından Sammy Gravano da vardı. Güvenlik güçleri, Gotti’ye ait olan ses kayıtlarını Gravano’ya dinleterek kendi yanlarına çekmeye çalışmıştır. Gravano, Gotti’nin serbest bırakıldığı anda kendisini öldüreceğini düşünerek FBI’ın anlaşma teklifini mecburen kabul etmek zorunda kalmıştır. Bu anlaşmadan sonra Gotti aleyhinde şahitlik yaparak müebbet hapis cezası yemesine neden olmuştur.

Geçtiğimiz yüzyılın en büyük mafya babalarından biri olan ‘Godfather’ John Gotti, 2002 yılının yaz aylarında hüküm giymiş vaziyetteyken Federal Mahkumlar için yapılmış olan hastanede, gırtlak kanseri teşhisiyle yaşamını yitirmiştir. Ölümünden sonra Gotti’nin ailesi, kendisine hastanede iyi hizmet gösterilmediğini ve kötü yapılmış olan diş protezinin hastalığını hızlandırdığını öne sürmüştür.

Ünlü mafya babasının cenazesi, 11 yaşındayken bir trafik kazasında hayatını kaybeden öz oğlu Frank’in yanına gömülmüştür.

Paylaş.