Son Güncelleme : 17.03.2013 Pazar Saat 9:10

Turkmafyasi.net
TM Yönetici
2 Yorum
17.03.2013
Mehmet Nabi İnciler (İnci Baba)
TÜRK MAFYASI
Mehmet Nabi İnciler (İnci Baba)

Türkiye’de yaşamış en büyük mafya babalarından Mehmet Nabi İnciler, Urfa doğumludur. İnciler’in asıl mesleği müteahhitliktir. Yeraltı dünyasında ”İnci Baba” olarak tanınır. Bulunduğu bölgede döneminin en büyük mafya babasıdır.

En büyük faaliyetlerini başkent Ankara‘da gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra eski devlet adamlarından Süleyman Demirel ve sanatçı Yılmaz Güney gibi ünlü kişilerle olan yakın dostluğu ile bilinir. Yaptığı tüm pis işlerin yanında, ihtiyaç sahibi fakirlere ve yoksullara yaptığı yardımlar ile de bilinir. Discovery Channel veya National Geographic gibi dünyaca tanınan belgesel – araştırma kanallarında mafya babalarını anlatan bir çekimde kendisinden bahsedilmiştir. Ayrıca mafya babaları dışında Türk halkı da kendisini ”Filiz Akın’ın vurulma olayı” ndan dolayı çok iyi tanır.

Tansu Çiller’in, Süleyman Demirel’in yerine Doğru Yol Partisi lideri olduğu dönemlerde bir gazetecinin “Sayın Çiller sizce iyi bir lider mi?” diye sorduğu soruya; “Onu bilemeyiz. Sayın Tansu Çiller kavun değil ki dibini koklayıp da anlayalım iyi bir lider olup olmadığını… Bekleyip göreceğiz.” biçiminde espritüel bir cevap vererek uzun süre gündemi meşgul etmiştir.

İnci Baba olarak tanınan Mehmet Nabi İnciler’in resmi kayıtlara göre iştigal ettiği suçlar şunlardır;

• İhaleye fesat karıştırma
• Çek – senet tahsilatı
• Evrakta sahtecilik
• Kasten adam yaralama

İnci Baba, 1993 yılının 4 Aralık günü kendi adamı tarafından küçük çaplı bir çatışmada yanlışlıkla vurularak hayatını kaybetmiştir. (Olayın şahitlerine göre kasıtlı olabileceği de hala tartışılmaktadır.) Kendisini öldüren eski adamlarından Yakup Güven, cezasını tamamlayıp cezaevinden çıkmasına günler kala öldürülmüştür.

Etiketler: , , , , ,

BENZER YAZILAR

Reklam

GÖRÜŞÜNÜZÜ PAYLAŞIN

SOSYAL MEDYA

KATEGORİLER

ABONE OL

POPÜLER KONULAR

SON YORUMLAR