Kurban Yazoğlu

2

kurban-yazoglu-kimdir-1

1952 yılı Bayburt doğumludur. ”Oflu Osman” takma isimli Osman Cevahiroğlu’nun öz be öz yeğeni ve aynı zamanda tek varisi olan Kurban Yazoğlu, Türkiye’nin büyük şehirlerinin genelinde kumar, otopark ve benzeri suç teşkil eden işlerde yeraltı dünyasında başı çeken önemli isimlerdendir.

Bunların yanı sıra yeraltı dünyasında çıkan bütün husumetlerde arabulucu görevi yaptığı bilinmektedir ve dayısının mirasını devam ettirerek yeri geldiğinde de racon keser.

İstanbul şehrinde sayısız kumarhanesi olduğu geniş bir kesim tarafından bilinir. Bu kumarhanelerden bazıları Etiler Dalmaz Cater, Acarkent, Beşiktaş gibi seçkin yerlerdir.

Arnavut Sami” takma isimli Sami Hoştan’ın ortağı olan ünlü mafya Yazoğlu, İbrahim Tatlıses, Haluk Ulusoy, Aydın Doğan, Rahmi Koç gibi bir çok ünlü iş adamı ve sanat dünyasından olan kişilerin güvenlik anlamında arkasındaki tek koruyucu mafya babasıdır.

Paylaş.

2 yorum

  1. Berke tarafından

    ALLAH Rahmet eylesin 1 veya 2 ay önce kaybettik BÜTÜN BAYBURTLULARIN BAŞI SAĞOLSUN MEKANI CENNET OLSUN BÜYÜK BABA ADAMDI

    • hatice tarafından

      nurlar içinde olsun değerli insan, eksikliği her daim hissedilecektir ve güzellikle anılacak ve yaşatılacaktır buna inanıyorum iyi insanlar hiç ölmezler çünkü ” arama beni nerde bulursun, muhabbet ettiğin yerde bulursun” babamın dizelerinden