Hasan Heybetli

4

hasan-heybetli-kimdir-1

Hürriyet gazetesinin yazdığı 25 Eylül 1967 tarihli habere göre, 14 yaşındaki Bayram, ters bakma tartışmasında 12 yaşında iki çocuk tarafından göğsünden bıçaklanmıştır. Sözkonusu iki çocuk, ifadelerinde vur emrini ”reisleri” 14 yaşındaki Hasan’ın verdiğini söylemişlerdir.

Adı geçen Hasan, Arap Hüso takma ismiyle tanınan zamanın ünlü kabadayılarından Hüseyin Heybetli’nin öz oğludur. Bu olaydan tam 11 yıl sonra, Muazzez Abacı ile nişanlı olduğu sırada iki kişiyi öldüren eski zamanların ünlü baronlarından Hasan Heybetli, Muazzez Abacı’yla cezaevinde bulunduğu sırada evlendi. 1979 yılında öz babası ölünce, işleri tamamen eline alıp İstanbul Meyve ve Sebze Hali’nin haraç işine başlamıştır.

Ünlü mafya Hasan Heybetli, geniş bir kesimin kabul ettiği şekilde; yeraltında yaşayan son kabadayı olarak biliniyor. Siirt şehrinde dünyaya gelen Heybetli, 1970’li yılların ortasında istanbulda yeraltı dünyasında acımasızlığı ve gözü kara oluşu ile kısa sürede kendini bu pis aleme kabul ettirmeyi başarmıştır. Birçok kez kasten adam yaralama ve haneye tecavüz olaylarında başroldeydi. Ve onlarca kez cezaevine tıkılıp daha sonra çıktı.

Silahlara olan özel merakıyla bilinen ünlü mafya, kendisiyle ilgili anlatılan tüm efsane ve kanıtlı gerçeklerle namını yürütmüştür. Hatta örnek vermek gerekirse; birgün Gümüşsuyu’ndan Dolmabahçe’ye doğru arabayla inerken kendisini sollayan aracı takip ettirmiş, diğer aracın sürücüsünü bir yerde yakaladıktan sonra indirerek: “Sen nasıl beni geçersin ulan!?” diyerek adamları tarafından topuklarına sıktırmıştır.

Türkiye, Heybetli’yi zamanın ünlü şarkıcılarından ve daha doğrusu hala o ününü korumayı başaran Muazzez Abacı’yla yaşadığı aşkla tanımıştır. Muazzez Abacı’ya aşık olan Hasan Heybetli, uzun seneler boyunca sanatçıyı evliliğe razı etmek için uğraşı vermiş, bu konuda yaptığı olaylar ile magazin medyasınının gündemini bol bol meşgul etmeyi başarmıştır. Abacı’nın çalıştığı tüm gazinolara her gün 24 adet aşkı simgeleyen kırmızı gül gönderen ve Muazzez Abacı’ya ait evin önünü çiçeklerle donatan Hasan Heybetli, Abacı ile 1980 yılında evlendi. Bu evlilik tam üç yıl sürdü. Birkaç yıl ayrı yaşan Heybetli ve Abacı, 1989 senesinde yeniden evlenmiştir. Amma velakin bu evlilikte pek uzun sürmedi.

1990 yılının ortalarında faaliyetlerini biraz yavaşlatan ve sessizleşen Hasan Heybetli, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birkaç yıl farklı ülkelerde yaşamını sürdürdü. 2004 yılında şarkıcı Kader Çetintürk’ün de adının karıştığı bir gaspa teşebbüs davasından 2 yıllığına cezaevine gönderildi. Ünlü baron Hasan Heybetli, cezasının ardından Muazzez Abacı ile yeniden evleneceğini söylemişti fakat bu hala gerçekleşmemiştir.

Paylaş.

4 Yorum

  1. Ismail tarafından

    Kusura bakma ama adam solladi diye adama kursun sikmak bence delikanliliktan cok ta uzak kalmaktadir. gercek mafya saygi ve sevgisiyle sevilir ve bunlar gibi etiket yapmaz. Bu tur insanlari millet nasil bu sekilde yuceltiyor anlayamiyorum.

  2. Sinan tarafından

    Normaldiri adam kürt doguludur beni nasil sollarsin lan :D böyle bi beyin yok agaaaa gercegi normaldir ya adamlar bir tavuk icin birbirlerini öldürüyorlar binlerce sene kan davasi güdüyorlar bu ne ki nasil beni sollarsin :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))