Ali Yasak (Drej Ali)

47

drej-ali-yasak-kimdir-2

Ülkemiz topraklarında son 50 yılda yaşayan en büyük mafya babalarından biri olan Ali Yasak, 1 Haziran 1956 tarihinde, Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Türkiye yeraltı dünyasında herkes onu ”Drej Ali” takma ismiyle tanımıştır. ”İnci Baba” lakaplı Mehmet Nabi İnceler’i vurması, ülkede büyük yankı uyandırmıştır.

Ünlü baron Ali Yasak, 1977 yılının 17 Aralık günü Ülkü Ocakları Derneği’nin Urfa şubesinde Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. 1978 yılından sonra Şanlıurfa Eğitim Enstitüsü Öğrenci Derneği Başkanlığı yapmıştır. 1978 yılının sonlarına doğru ise kanunsuz siyasi eyleme katılmaktan dolayı emniyet görevlileri tarafından gözaltına alındı fakat 25 Ocak 1978 tarihinde yapılan duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. 1978 senesinin 26 Ocak günü kendisinden farklı görüş savunan kişilerle girdiği silahlı çatışmada çeşitli yerlerinden ağır şekilde kurşun yemiştir.

1988 yılında ülkemizdeki en büyük medya kuruluşlarından sayılan Milliyet Haber Gazetesi binasını öz kardeşi ile ilgili yapılan, asılsız bir haber nedeniyle ağır makinalı silahlarla adamlarına taratmıştır.

Ünlü baronun yaptığı en büyük faaliyet olarak tahmin edilen 1989 yılındaki İnci Baba’nın vurulması olayı herkesçe bilinen bir gerçek olsa da olayın ayrıntıları medyaya yansımamıştır.

Ünlü isimlerden Mahmut Şahin’in kızı Fatmagül Şahin’i öldürmekle tehdit etmek suçundan yargılandığı İstanbul Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı tarafından delil yetersizliği sebebiyle serbest bırakılmıştır.

Korkut Eken, Devlet Güvenlik Mahkemesi savcılığına verdiği 24 Şubat 1997 tarihli resmi kayıtlarda görülen ifadesinde, Abdullah Çatlı gibi Ali Yasak’ın da, 1987 – 1998 seneleri içerisinde Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından, yurtdışında terör örgütü PKK ile mücadele etmesi için kullanıldığını iddia etmiştir. Tehlikeli baron Ali Yasak, ”Susurluk Kazası” olarak bilinen büyük skandalın başrolündeki isimleri bir araya getiren öz kız kardeşinin düğünüyle de ülke gündemini uzun süre meşgul etmiştir.

2008 yılının 22 Ocak gününde  Ergenekon Davası” soruşturmalarının ”Dördüncü Dalga” isimli özel operasyonunda emniyet ve istihbarat yetkilileri tarafından gözaltına alınmıştır. Ali Yasak, şu an hala ”Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan dolayı ilgili mahkemelerde yargılanıyor.

Paylaş.

47 Yorum

 1. Selen Berker tarafından

  En büyük mafya babalarından biri mi? Yok artık. Bu şekilde yazılar yazıp döşeyerek büyük ilan etmekle olacak iş değil bu. Hepsi çapulcunun teki. Bilen konuşuyor.

   • djeyo27@hotmail.com tarafından

    olum ali bey pavyoncu deyilki alibey kulupcu deyilki ali bey işadamı ona lafatan kimse onun ****a koyarım cateye inersek cogunun ***na koyarız yok sedoşmiş yok filanmış avrat ****venkleri canımızı sıkmayın

  • ismail Avcı tarafından

   selen hanım, lütfen boş konuşmayın ve hakaret etmeyin. Bu insanların vatana millete ne kadar hizmeti olduğunu
   bilmiyorsunuz. bari susun!!!

  • İBRAHİM KURTKÖYLÜ tarafından

   Çapulcu mu asıl sensin çapulcu sen tırnağı olabilirmisin onların da laf atıyorsun DENSİZ!!!

 2. TM Yönetici tarafından

  Merhaba Selen hanım,

  Öncelikle sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Elinizde daha iyi ve özgün bilgiler mevut ise bizimle yorum kutusu veya mail yoluyla paylaşabilirsiniz.

 3. drejj tarafından

  mafya diye bişey yoktur.silah diye bişi vardır.en büyük mafya insanın kendisidir.mesela ben. benım namusuma ,dinime , ırkıma göz dikeni görürsem yapamıcam hiç bişey yoktur bence en büyük mafyalık budur.selamlar

 4. baydin tarafından

  Bunların Hepsi Karı Kız Satan Kardeşine Kurşun Sıkanlara Silah Sağlayan Çocuğunu Uyuşturucuyla Zehirleyen Namussuzlardır Gerçek Mafya Babası Ve Kahraman Evine Ekmeğini Götüren Ailesini Canı Pahasına Seven Koruyabilen İnsandır. Bu Yazıyı Drej Ali İçin Değil Tüm Mafya Diye Adlandırdığınız Namussuzlara Söylüyorum.

 5. yunua tarafından

  eee olsun ok kadar kurt kocayınca sizin gibi tilkilerin maskarası olur kızmıorum artık sizin gibi gereksiz boş zihniyetlere bu adamları bilen bilio yeraltının babaları adamlar yapmışlar gecmişte icraatını yeri gelmiş bunlarla devlet baş edememiş siz neyin kafasındasınz. . .

 6. malatyalı tarafından

  Bu adamlara zerre itibarım yok. Bu siteye girme amacım , malatyalı birine bkmak istemem , güzel siteymis. Ayrıca mafya olmak çok kolay , zor olan olmamak. Zor olan Allahtan korkmak. Yukardaki yorum da denildiği gibi , en büyük mafya namusuna şerefine laf getirmeyendir. Mafya diye ismi geçen , Allahtan korkmayan uyusturu karı kız ticareti yapan namussuzlardır.

  • tilki tarafından

   allahın selamını verip küfrediyorsun peşinden ağzına dikkat et yoksa benimkinide ben senin ağzına v*****m p****nk

 7. Duygu tarafından

  Selen hanfendisi yorumlarına dikkat edemeyecek kadar geniş kalçalara sahipsin galiba …benim diyet merkezim var beklerim …

 8. cihan tarafından

  Lutfen kimse yorum yapmasin artik
  Şunu beyninize iyice yerleştirin ali abinin sucu yok o adam vatani icin calisti ama faydasi olcak diye ona suc attilar neyse kimse yargilamasin o SUCSUZ

 9. emrah tarafından

  Delikanli bir kürt kabadayi kendini ona buna satmaz gidipte ülkuculere ve devlete kendini kullandirip hizmet etmez bunu unutmayin boyle birinide pkk doguda barindirmaz bunu hangi kürte sorsan bilir zaten?

 10. baaattinn tarafından

  sizi çekip çıkaranin a*** or*** ço*** bilmediginiz şeylere yorum yazmayin gelin gorun an*** a*** gorun a*** çocuklari….

 11. gavur ali tarafından

  BÜTÜN İT ÇAKAL TOPLANMIŞ BURDA KİMİ SAVUNUYOR GASP YAPMAK MEKAN BASMAK PARA KARŞILIĞI ADAM VURMAK HARAÇ KESMEK BÜTÜN BUNLARI YAPACAKSIN SONRADA VATAN SEVDALISI DİYE SAVUNACAKSINIZ BIRAKIN BU İŞLERİ ÇAKALLAR

  • BEN SEBAHAT SIZ NEYIN HAVASINDASINIZ SEDAT PEKERIN ERZUMLU PILAVCI TECAVUZCUYE NE YAPTIĞINA BAKIN BOYLE ADAMLAR CEVREDE OLSA KIMSE NAMUSSUZLUK YAPAMAZ BANA GORE BU DEVLETIN VE BU TOPRAKLARIN BOYLE ADAMLARA VE BOYLE DELIKANLILARA IHTIYACI VAR KIMSE NE OLDUĞUNU BILMEDEN KONUŞMASIN YORUM YAPIP KIMSE BEN MAFYAYIM BEN DELIKANLIYIM DIYE KONUŞMASIN TOPLU TASIMA ARACLARINA KADIN OLARAK BININDE GORUN NE ** ÇOCUKLARI VAR PIYASA **Ç OLMUŞ AĞZI OLAN KONUŞUYOR KONUŞMAYIN LAYYYN ***ELER

 12. Ali Siverek tarafından

  Drej Ali Sedat Bucak’in fedaisidir öl derse ölür,öldür derse de öldürür çünkü kendisi ayni zamanda MİT ve JİTEM icin calismakadir ben bi Zaza olarak sunu belirtmek isterim bunlar devletin kopekleridir oradaki kendi soyundan gelen Zaza ve Kürtleri öldürerek devletimizin emriyle kendileri ağa paşa olup Kürt ve Türkleri birbirine dusman eden serefsizlerdir kisacasi saygilarimla..

 13. mehmet temel tarafından

  Ali abi diyorum musade olursa….kahramandir…ay yildiz icin mermi yiyen kahramandir..kimse oturdugu yerden gaz yapmasin…Ali abi doguda da gezer batida da..saygilarimla..

 14. ecm tarafından

  Ay mafya mi hep korkunç hemde bir o kadar çekici bir durum ..küçüklugumden beri hep kudretli kişiler ilgimi çekmiştir..lakin işin ince pislik şeyler girince mide bulandiriyor ..

 15. muhammet tarafından

  Bu zamana kadar gelmiş geçmiş en büyük güç sedat pekerdir boş konuşmayın gayri mesruyu bilmeden atıp tutmayın reis olmak kolay de il kimse sedat peker kadarne seviliyor nede hürmet görüyor

 16. Uğur reis tarafından

  Doğrucu Davut. Askerliğini yapmadığını nerden biliyorsun Sedat pekerin avukatımızın TILKIYE SORMUŞLAR. TAVUK YERMISIN DIYE O DA DEMIŞ GÜLMEKTEN BIR ŞEY DIYEMIYORUM şimdi kalkmışsın askerlik yapmamış diyosun Sedat Peker kadar delikanlıysan Beykoz koruya gelir öğrenirsin yapıp yapmadığını

 17. doğrucu davut tarafından

  neredenmi biliyorum? 12 sene önce saygı öztürk’ün yaptığı programı aç izle bakalım ‘uğur reis’..sedat peker ve eski adamı boğaç kaan murathan askerliğini yapmamıştır.sen muhtemelen genç,kitap-gazete okumayan bir adamsın,körü körüne takip etme birşeyleri,araştır önce.sedat pekerin 100’lerce resmi var,neden bir tane askerlikte çekilmiş resmi yok? gitmedi de ondan,delikanlıysan aksini kanıtla görelim.

 18. eyüp tarafından

  sedoş havantaya isim yapmış kim sedoş fakır fıkaradan harac yemiş ne icrahatı var kilipci ali bey iş adamı sedoşun meslewgini bilen varmı alibeye yorum yapıyorsunuz akılı olun evet bunu kabuk edemiyorlar lazlar enbuyük baba drj ali ali yasak

 19. emirdağlı cemal tarafından

  eyüp bey iyi hoş konuşmuşsun da birazcık türkçe öğrensen iyi olacak,drej ali abi türk milliyetçisidir ve düzgün konuşmaya çok öenm verir.’havanta’ değil avanta,’fıkara’ değil fukara,’icrahat’ değil icraat,’akılı’ değil akıllı,’enbüyük’ değil en büyük.

 20. eyüp tarafından

  Canımsın sen gene burda yaptın ayrımcılık neden dersen benim ana dilim kürtçe olduğu için ondan biraz zorlanmış olabilirim tabiki hepimiz miletçiyiz ama eyo miliyetini seven bir miliyetçidir imirdağlı kardeşim tüm anadolu kardeşlerim

 21. emirdağlı cemal tarafından

  kusura bakma eyüp kardeş,bilmiyordum mahcup oldum,özür dilerim.keşke herkes senin gibi delikanlı olsa ortam türküm deyip vatan hainliği yapanlarla dolmuş,helal olsun sana özür dilerim tekrardan.

 22. Burhan balci tarafından

  Drej Ali felan hepsi hikaye Türkiye de tek bi baba vardır o da SEDAT PEKER gerisi hikaye ben bunu bilirim…..

 23. bılınmezz tarafından

  arkadaşlar bence roschıen ailesine kafa tutan racon kesen namları KILIÇ olarak bilinen ve son 2 veliahtı hala nerede oldugu bilinmeyen ama ortaya cıksa alemi sarsacak en büyük kişilerdir

 24. sinan tarafından

  En büyük baba yasayan efsane sedat pekerdir bende cezaevinde yattım sedat peker için gözünü kırpmadan canını verecek insanlar var

 25. baba kemal tarafından

  gerçek baba drej alidir.bazıları gibi hapisten çıkıp iktidar yalakalığı yapmamıştır.asker kaçağı değildir,garip müzikler dinleyip dans etmez.

 26. serkan tarafından

  Bu ülkede en baba adam evine helal ekmek getiren vede vatanı için göğsünü kahpe kurşunlara siper eden mehmetçiklerdir gerisi arkasını ya drvlete yada dış güçlere dayamış ALLAH c.c. korkusu olmayan maceraperestlerdir.