Ali Yasak (Drej Ali)

drej-ali-yasak-kimdir-1

Ülkemiz topraklarında son 50 yılda yaşayan en büyük mafya babalarından biri olan Ali Yasak, 1 Haziran 1956 tarihinde, Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Türkiye yeraltı dünyasında herkes onu ”Drej Ali” takma ismiyle tanımıştır. ”İnci Baba” lakaplı Mehmet Nabi İnceler’i vurması, ülkede büyük yankı uyandırmıştır.

Ünlü baron Ali Yasak, 1977 yılının 17 Aralık günü Ülkü Ocakları Derneği’nin Urfa şubesinde Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. 1978 yılından sonra Şanlıurfa Eğitim Enstitüsü Öğrenci Derneği Başkanlığı yapmıştır. 1978 yılının sonlarına doğru ise kanunsuz siyasi eyleme katılmaktan dolayı emniyet görevlileri tarafından gözaltına alındı fakat 25 Ocak 1978 tarihinde yapılan duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. 1978 senesinin 26 Ocak günü kendisinden farklı görüş savunan kişilerle girdiği silahlı çatışmada çeşitli yerlerinden ağır şekilde kurşun yemiştir.

1988 yılında ülkemizdeki en büyük medya kuruluşlarından sayılan Milliyet Haber Gazetesi binasını öz kardeşi ile ilgili yapılan, asılsız bir haber nedeniyle ağır makinalı silahlarla adamlarına taratmıştır.

Ünlü baronun yaptığı en büyük faaliyet olarak tahmin edilen 1989 yılındaki İnci Baba’nın vurulması olayı herkesçe bilinen bir gerçek olsa da olayın ayrıntıları medyaya yansımamıştır.

Ünlü isimlerden Mahmut Şahin’in kızı Fatmagül Şahin’i öldürmekle tehdit etmek suçundan yargılandığı İstanbul Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı tarafından delil yetersizliği sebebiyle serbest bırakılmıştır.

Korkut Eken, Devlet Güvenlik Mahkemesi savcılığına verdiği 24 Şubat 1997 tarihli resmi kayıtlarda görülen ifadesinde, Abdullah Çatlı gibi Ali Yasak’ın da, 1987 – 1998 seneleri içerisinde Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından, yurtdışında terör örgütü PKK ile mücadele etmesi için kullanıldığını iddia etmiştir. Tehlikeli baron Ali Yasak, ”Susurluk Kazası” olarak bilinen büyük skandalın başrolündeki isimleri bir araya getiren öz kız kardeşinin düğünüyle de ülke gündemini uzun süre meşgul etmiştir.

2008 yılının 22 Ocak gününde  Ergenekon Davası” soruşturmalarının ”Dördüncü Dalga” isimli özel operasyonunda emniyet ve istihbarat yetkilileri tarafından gözaltına alınmıştır. Ali Yasak, şu an hala ”Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan dolayı ilgili mahkemelerde yargılanıyor.

17 Nisan 2013 TM Yönetici
26 Yorum yapılmış
 • Selen Berker Cevapla
  Mayıs 1, 2013

  En büyük mafya babalarından biri mi? Yok artık. Bu şekilde yazılar yazıp döşeyerek büyük ilan etmekle olacak iş değil bu. Hepsi çapulcunun teki. Bilen konuşuyor.

  • ERCAN SAVAŞ Cevapla
   Mayıs 12, 2013

   selen hanım sizin gücünüzüde öğrenmek isterim :D

  • ismail Avcı Cevapla
   Haziran 28, 2013

   selen hanım, lütfen boş konuşmayın ve hakaret etmeyin. Bu insanların vatana millete ne kadar hizmeti olduğunu
   bilmiyorsunuz. bari susun!!!

  • URFA'li Cevapla
   Eylül 11, 2013

   sen babalardan ne anlarsın beeee . Senin baban gibi ev mafyası değil bu :)

  • İBRAHİM KURTKÖYLÜ Cevapla
   Ekim 11, 2014

   Çapulcu mu asıl sensin çapulcu sen tırnağı olabilirmisin onların da laf atıyorsun DENSİZ!!!

 • TM Yönetici Cevapla
  Mayıs 1, 2013

  Merhaba Selen hanım,

  Öncelikle sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Elinizde daha iyi ve özgün bilgiler mevut ise bizimle yorum kutusu veya mail yoluyla paylaşabilirsiniz.

  • ERCAN SAVAŞ Cevapla
   Mayıs 12, 2013

   2 yıl öncesine kadar duymuştum bu adamı ama şimdi bilemem yureğin varsa en buyuk mafya sensin

   • Semih Cevapla
    Eylül 8, 2013

    Dik Yürüyebilmek için arkanda büyük güç olmalı.. Çevren varsa güçlü Tek başına ise hiçsin

 • drejj Cevapla
  Temmuz 3, 2013

  mafya diye bişey yoktur.silah diye bişi vardır.en büyük mafya insanın kendisidir.mesela ben. benım namusuma ,dinime , ırkıma göz dikeni görürsem yapamıcam hiç bişey yoktur bence en büyük mafyalık budur.selamlar

 • baydin Cevapla
  Ağustos 5, 2013

  Bunların Hepsi Karı Kız Satan Kardeşine Kurşun Sıkanlara Silah Sağlayan Çocuğunu Uyuşturucuyla Zehirleyen Namussuzlardır Gerçek Mafya Babası Ve Kahraman Evine Ekmeğini Götüren Ailesini Canı Pahasına Seven Koruyabilen İnsandır. Bu Yazıyı Drej Ali İçin Değil Tüm Mafya Diye Adlandırdığınız Namussuzlara Söylüyorum.

 • yunua Cevapla
  Ağustos 5, 2013

  eee olsun ok kadar kurt kocayınca sizin gibi tilkilerin maskarası olur kızmıorum artık sizin gibi gereksiz boş zihniyetlere bu adamları bilen bilio yeraltının babaları adamlar yapmışlar gecmişte icraatını yeri gelmiş bunlarla devlet baş edememiş siz neyin kafasındasınz. . .

 • malatyalı Cevapla
  Ağustos 22, 2013

  Bu adamlara zerre itibarım yok. Bu siteye girme amacım , malatyalı birine bkmak istemem , güzel siteymis. Ayrıca mafya olmak çok kolay , zor olan olmamak. Zor olan Allahtan korkmak. Yukardaki yorum da denildiği gibi , en büyük mafya namusuna şerefine laf getirmeyendir. Mafya diye ismi geçen , Allahtan korkmayan uyusturu karı kız ticareti yapan namussuzlardır.

 • Ağustos 23, 2013

  Selamun aleyküm SELEN HANIM DREJ ALİNİN DREJ Y****I GİRSİN SANA

 • ebru Cevapla
  Ağustos 24, 2013

  Drej Ali haksizligi kabul etmeyenlerden
  Haksizligi kabul etmeyenlere hastayim

 • drej aliye yargısız infaz edici yorumlar yapıyorsunuz ama bu adamın ne kalleşligini duydunuz olabiliyorsanız onu çekemeyenler onun gibi deli kanlı olamayanlardır

 • Duygu Cevapla
  Ekim 19, 2013

  Selen hanfendisi yorumlarına dikkat edemeyecek kadar geniş kalçalara sahipsin galiba …benim diyet merkezim var beklerim …

 • cihan Cevapla
  Kasım 19, 2013

  Lutfen kimse yorum yapmasin artik
  Şunu beyninize iyice yerleştirin ali abinin sucu yok o adam vatani icin calisti ama faydasi olcak diye ona suc attilar neyse kimse yargilamasin o SUCSUZ

 • emrah Cevapla
  Ocak 5, 2014

  Delikanli bir kürt kabadayi kendini ona buna satmaz gidipte ülkuculere ve devlete kendini kullandirip hizmet etmez bunu unutmayin boyle birinide pkk doguda barindirmaz bunu hangi kürte sorsan bilir zaten?

 • baaattinn Cevapla
  Şubat 19, 2014

  sizi çekip çıkaranin a*** or*** ço*** bilmediginiz şeylere yorum yazmayin gelin gorun an*** a*** gorun a*** çocuklari….

 • gavur ali Cevapla
  Haziran 7, 2014

  BÜTÜN İT ÇAKAL TOPLANMIŞ BURDA KİMİ SAVUNUYOR GASP YAPMAK MEKAN BASMAK PARA KARŞILIĞI ADAM VURMAK HARAÇ KESMEK BÜTÜN BUNLARI YAPACAKSIN SONRADA VATAN SEVDALISI DİYE SAVUNACAKSINIZ BIRAKIN BU İŞLERİ ÇAKALLAR

 • ali osman Cevapla
  Haziran 18, 2014

  SEDAT ŞAHİN.

 • Ali Siverek Cevapla
  Temmuz 4, 2014

  Drej Ali Sedat Bucak’in fedaisidir öl derse ölür,öldür derse de öldürür çünkü kendisi ayni zamanda MİT ve JİTEM icin calismakadir ben bi Zaza olarak sunu belirtmek isterim bunlar devletin kopekleridir oradaki kendi soyundan gelen Zaza ve Kürtleri öldürerek devletimizin emriyle kendileri ağa paşa olup Kürt ve Türkleri birbirine dusman eden serefsizlerdir kisacasi saygilarimla..

 • OSMAN NURİ YILDIRIM Cevapla
  Temmuz 10, 2014

  DREJ ALİ KİMİN NESİ (SEDT PEKER) MAFYA BABASI

 • SAPANCALI Cevapla
  Ağustos 15, 2014

  CANI YANAN EŞŞEK ,ATI GEÇERRRRR….

 • mehmet temel Cevapla
  Eylül 8, 2014

  Ali abi diyorum musade olursa….kahramandir…ay yildiz icin mermi yiyen kahramandir..kimse oturdugu yerden gaz yapmasin…Ali abi doguda da gezer batida da..saygilarimla..

 • ecm Cevapla
  Eylül 14, 2014

  Ay mafya mi hep korkunç hemde bir o kadar çekici bir durum ..küçüklugumden beri hep kudretli kişiler ilgimi çekmiştir..lakin işin ince pislik şeyler girince mide bulandiriyor ..

Yorum yapın